• Home
  • Lista aktualności

Konkurs „Wkręć się w Gdańsk” rozstrzygnięty!

I oto nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu „Wkręć się w Gdańsk” który rozpoczął się jeszcze we wrześniu. Wpłynęło aż 40 prac, a poziom był tak wysoki, że jury miało całkiem twardy orzech do zgryzienia. Jednak jak to z konkursami bywa – zwycięzcy muszą być! Kto wygrał? Zapraszamy do lektury.


Herold Gdański nr 3/2020 dostępny online

Trudny czas pandemii przyniósł zmiany także w Heroldzie Gdańskim. Jak wiele elementów naszego codziennego życia, tak i miejski biuletyn przeniósł się online. Najnowszy numer dostępny jest tylko w internecie, a w nim m.in. o mieście w czasach COVID-19, wpływie wirusa na miejski budżet oraz o pracy Rady Miasta w tym nietypowym czasie.


Dostępność kluczowych obiektów turystycznych 1 i 11 listopada

Prezentujemy tabelę, która zawiera informacje, jak poszczególne obiekty w Gdańsku i na Pomorzu pracują 1 oraz 11 listopada.


Wkręć się w Gdańsk! Filmowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

14 września rozpoczął się wyjątkowy, filmowy konkurs – „Wkręć się w Gdańsk!”, który potrwa do 19 października (do godz. 10:00). Zapraszamy do kreatywnego udziału tym bardziej, że na tych, którzy zajmą 3 pierwsze miejsca, czekają atrakcyjne nagrody.


Bursztynowy Festiwal Biegowy - zapisz się już dziś!

Biegaliście kiedyś po prawdziwej wyspie? Jeśli nie, to w tym roku macie wyjątkową okazję! Zapraszamy Was w dniach od 9 do 11 października na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku na II Bursztynowy Festiwal Biegowy. Z Kartą Mieszkańca za wpisowe na zawody zapłacisz taniej!


Zwiedzaj Muzeum Gdańska online

Muzeum Gdańska uruchomiło portal umożliwiający wirtualne zwiedzanie dziewięciu atrakcji turystycznych Gdańska. Pierwszymi oddziałami, które można zobaczyć na ekranie komputera są Ratusz Głównego Miasta i Twierdza Wisłoujście, kolejnym będzie Muzeum Bursztynu. Do końca września zostanie udostępnionych pozostałych 6 oddziałów miejskiego muzeum.


Jarmark św. Dominika już po raz 760!

Około 650 stoisk, widowiska, koncerty, filmy, strefy relaksu i gastronomi, ufff… Długo jeszcze można wymieniać atrakcje, które czekają na gości przez 23 dni trwania Jarmarku św. Dominika.


Od 1 lipca Muzeum Gdańska czynne 7 dni w tygodniu

Muzeum Gdańska od 1 lipca wydłuża czas otwarcia oddziałów – czynne będą siedem dni w tygodniu do godziny 18:00. Wyjątkiem jest poniedziałek, który jest dniem wolnego wstępu w niektórych oddziałach i będą one czynne do godz. 13:00. Nadal w każdym z obiektów obowiązują limity osób mogących przebywać przy kasach i na salach wystawowych.


Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia Oddział Etnografii

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku został ponownie otwarty dla widzów 23 czerwca 2020 roku. Dotychczas Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchomiło Oddziału Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) w Gdańsku – Oliwie (od 23 maja 2020 roku) i Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (od 2 czerwca 2020 roku), Oddział Zielona Brama i Gdańską Galerię Fotografii (od 6 czerwca 2020 roku).


Pływalnie GOS wznowiły funkcjonowanie

Cztery miejskie pływalnie: Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, zarządzane przez Gdański Ośrodek Sportu, wznowią swoją działalność od dnia 19 czerwca. Obiekty będą dostępne dla użytkowników codziennie, w godzinach 9:00 – 20:00 i będą funkcjonować w systemie aquapark, tzn. z możliwością wejścia o dowolnej porze na 60 minut z opcją przedłużenia pobytu za dopłatą. Tak będzie można z nich korzystać do końca wakacji tj. do 31 sierpnia.