x
Image

CHOdoZOO. Nowe lekcje przyrody w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym


Wraz z nadejściem wiosny 2023 odświeżamy ofertę edukacyjną gdańskiego ZOO. Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w zajęciach prowadzonych przez ekipę naszych niestrudzonych edukatorów.

Oferta edukacyjna

Część z Waszych ulubionych tematów terenowych wciąż pozostaje do Waszej dyspozycji. A co przygotowaliśmy nowego? Odpowiadając na Wasze oczekiwania wprowadzamy tematy zajęć dla szkół podstawowych w naszej sali edukacyjnej. To tam, wśród eksponatów: prawdziwych czaszek, skór i piór dowiemy się więcej o bogactwie świata gadów czy dzikich kotów. Dla przedszkolaków, tak licznie nas odwiedzających, również mamy coś nowego. Podczas lekcji „Bajkowy świat zwierząt” porozmawiamy o zwierzęcych ulubieńcach z popularnych animacji dla najmłodszych i zastanowimy się czy prawdziwe pingwiny zachowują się tak samo jak Skipper, Kowalski i Rico.

Przypominamy, że edukacja ekologiczna nie jest tylko dla najmłodszych, gorąco zapraszamy również młodzież na świeżutkie tematy dedykowane szkołom ponadpodstawowym. To świetna okazja by poza murami szkoły zapoznać się z pracą naukowcy, obserwować przyrodę i wyciągać własne wnioski na ich podstawie.

Co zrobić, aby wziąć udział w zajęciach?

1. Wybrać dogodny termin. Zajęcia edukacyjne odbywają się przez cały rok, w dni powszednie, w dwóch wariantach godzinowych: o 9:30 i 11:00.

2. Wybrać temat zajęć:
 
  • Dla przedszkolaków: „Rymowane ZOO” i „Bajkowy świat zwierząt”
  • Dla szkół podstawowych: „Supermoce wśród zwierząt”, „Co łączy nas z szympansem?”, „Tajemnice dzikich kotów” oraz „Co ssak o gadzie wiedzieć powinien?”
  • Dla szkół ponadpodstawowych: „Tajemnice dzikich kotów” i „Ptasia inteligencja”
3. Zarezerwować termin spotkania. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer 58 552 00 41 (wewnętrzny 122) lub mailowo na adres: edukacja@zoo.gda.pl

Więcej informacji, regulamin zajęć i opis wszystkich tematów znajdziecie na naszej stroni internetowej w zakładce edukacja

Do ZOObaczenia!