x
Image

Gdański Narzędziownik Partycypacji. Zostań współautorem


Zostań współautorem/współautorką Gdańskiego Narzędziownika Partycypacji i weź udział w warsztatach wraz z miejskimi specjalistami, praktykami partycypacji oraz ekspertami w dziedzinie konsultacji społecznych. Wspólnie przyjrzycie się procesom współdecydowania w naszym mieście i opracujecie publikację na ich temat. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja!

Projekt DecydyjMY 

Gdański Narzędziownik Partycypacji jest częścią projektu “DecydujMY! Zwiększanie wpływu Młodych i Dorosłych na życie w Gdańsku”, którego koordynatorem jest Fundacja RC pod patronatem Prezydent Miasta Gdańska. Celem projektu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat szerokich możliwości partycypacji obywatelskiej i korzyści z nich wynikających. Projekt zakłada promowanie procesów partycypacyjnych, które prowadzone są w Gdańsku. Eksperci i miejscy specjaliści przy współudziale aktywnych mieszkańców szukają także nowych rozwiązań włączających innych we współdecydowanie o szeroko rozumianej przestrzeni.

Szczegóły naboru do grupy warsztatowej 

Nabór adresowany jest do mieszkanek i mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczą w procesach dotyczących współdecydowania o przestrzeni. Mogą to być aktywiści miejscy, organizatorzy i uczestnicy konsultacji czy wolontariusze. Narzędziownik Partycypacji będzie tworzony oczywiście “partycypacyjnie”, czyli każdy będzie współautorem/współautorką. To z pewnością dodatkowe wyróżnienie i zachęta do udziału. Jak również może stanowić ciekawe doświadczenie w rozwijaniu życia zawodowego w sektorze budżetowym, pozarządowym lub biznesowym.

Zgłoszenia należy nadesłać do 8 maja, wypełniając następujący formularz TUTAJ
O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach organizatorzy będą informować indywidualnie do 12 maja. 

Harmonogram warsztatów: 
 
  • 18 maja 2023 (czwartek) godz. 16:00-20:00 - "Zmapowanie procesów partycypacyjnych w mieście. Cechy procesów partycypacyjnych (warunki, czas, dostępność, ryzyka, sprawczość)"
  • 22 czerwca 2023 (czwartek) godz. 16:00-20:00 - "Narzędzia i metody do zastosowania w poszczególnych procesach partycypacyjnych (część I)"
  • 21 września 2023 (czwartek) godz. 16:00-20:00 - "Narzędzia i metody do zastosowania w poszczególnych procesach partycypacyjnych (część II)"
  • 19 października 2023 (czwartek) godz. 16:00-20:00 - "Instruktaż/Poradnik (od najprostszych do najbardziej zaawansowanych)
  • 23 listopada 2023 (czwartek) godz. 16:00-20:00 - "Cyfrowa strona procesów partycypacyjnych"

Warsztaty nad Narzędziownikiem będą się odbywać przy Dolnej Bramie 8 z wyjątkiem pierwszego, którego organizatorzy zainaugurują w przestrzeni Solidarność Codziennie w ECS-ie. Prowadzić je będą eksperci z pracowni  A2P2, która zajmuje się szeroko pojętym planowaniem przestrzennym i konsultacjami społecznymi 

Więcej informacji może udzielić Martyna Nagórska, koordynartorka projektu z Fundacji RC: martyna.nagorska@fundacjarc.org.pl   

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny