x
Image

Pierwszy w Letnicy klub sąsiedzki już działa.


Nowy i zarazem pierwszy Klub Sąsiedzki w Letnicy powstał z myślą o integracji mieszkańców dzielnicy Letnica i okolicznych dzielnic. Uroczyste rozpoczęcie działalności Klubu sąsiedzkiego odbyło się 4 marca bieżącego roku. 

Nowy klub w szkolnym budynku   
Klub sąsiedzki mieści się w dawnym pomieszczeniu mieszkalnym, zaadaptowanym do nowych funkcji. Prowadzi do niego osobne wejście - nie trzeba wchodzić do budynku szkoły, by móc się do niego dostać. Miejsce to ma służyć przede wszystkim integracji, bo Letnica rozbudowała się i zmieniła się w ostatnich latach. 

Trzy razy w tygodniu, po pięć godzin
Klub sąsiedzki będzie działał przez trzy dni w tygodniu, od wtorku do czwartku, w godz. 15:00 - 20:00. Okolicznościowe wydarzenia organizowane będą także, w razie potrzeby, w weekendy. Animatorki przygotowały ofertę zajęć dla mieszkańców w każdym wieku - dla rodzin z małymi dziećmi, samych dzieci, osób w wieku średnim i seniorów. Klub oferuje zajęcia językowe, muzyczne, prace ręczne, ogrodowe. 

Jakie zajęcia w marcu?
W sobotę wspólnie stworzono mozaikę z niechcianych naczyń. Gotową wywieszono przed wejściem do klubu sąsiedzkiego, by był z daleka widoczny. Podczas otwarcia wspólnie namalowano obraz, który zawiśnie na jednej ze ścian wewnątrz klubu.

Zanim klub ruszy pełną parą, organizatorzy zaplanowali już konkretne zajęcia w marcu. Będzie to m.in. wspólne wykonywanie tzw. bomb kwietnych i sadzenie warzyw. W planach są także cykliczne spotkania językowe pod hasłem: "Przełam się". To zajęcia, których celem jest przełamywanie barier językowych u osób, które mają opory, by mówić w języku obcym. Zaplanowano też naukę gry na ukulele oraz swap odzieżowy, czyli wymianę ubrań pomiędzy mieszkańcami. Udział w zajęciach będzie bezpłatny.

fot./Piotr Wittman