Image

5 sposobów na deszczowy dzień z Kartą Mieszkańca

Deszcz za oknem? To nic strasznego! W Gdańsku jak zawsze jest co robić. Tym bardziej, że z Kartą Mieszkańca czeka na Was wiele atrakcyjnych rabatów. Oto 5 propozycji, jak ciekawie spędzić deszczowy dzień w Gdańsku.

1. Dla lubiących aktywną zabawę

Skakanie, bieganie, wspinaczki, tory przeszkód… Wizyta w Parku Trampolin JUMPCITY oraz w Movement Arena to znakomita propozycja dla starszych i młodszych. Oferowane aktywności fizyczne wyzwolą potężną dawkę endorfin, które są tzw. hormonami szczęścia. Taka zabawa wspomaga również przemianę materii, dzięki czemu spalicie trochę kalorii. Na miejscu nad bezpieczeństwem korzystających czuwają instruktorzy, którzy w razie konieczności pomogą i odpowiedzą na Wasze pytania. W Parku Trampolin JUMPCITY z Kartą Mieszkańca otrzymacie rabat 20% na pojedyncze wejście, zaś w Movement Arena 10% na wejścia w tygodniu na strefę parkour oraz strefę kalisteniki oraz specjalny bilet za 5zł na wejścia w soboty w godzinach 19:00-21:00. Szczegóły jak zawsze na naszej stronie w zakładce Partnerzy.  

2. Poznaj kulturę i historię

Trend pozwalający na interaktywne zwiedzanie muzealnych wystaw ma się dobrze, co zdecydowanie widoczne jest w Gdańsku. Zainteresowanie wizytą w gdańskich instytucjach muzealnych co roku jest bardzo wysokie zarówno wśród gości, jak i mieszkańców. Deszczowy dzień warto spędzić, np. w Hevelianum, gdzie na najmłodszych odwiedzających czekają interaktywne wystawy z zakresu nauki, a dorośli mogą zgłębić interesującą przeszłość Góry Gradowej. Inną znakomitą propozycją jest wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie w przystępny sposób (dotykanie wszystkiego wskazane!) można poznać polską drogę do wolności. Z Kartą Mieszkańca do Hevelianum i ECS raz w roku udacie się bezpłatnie!

3. Wygodny pakiet dla Twoich gości

Jeśli spodziewasz się gości i potrzebujesz gotowego zestawu gdańskich atrakcji wraz z biletami wstępu do nich, zaopatrz się w Kartę Turysty z Pakietem Zwiedzanie. Karta zapewnia 21 bezpłatnych wstępów do muzeów oraz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Została również wzbogacona o zniżki do obiektów kultury i rozrywki oraz restauracji partnerskich. To wygoda działania, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy kolejki przy kasach potrafią być naprawdę długie. Kartę Turysty z Pakietem Zwiedzanie kupisz 20% taniej z Kartą Mieszkańca w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku oraz online na www.kartaturysty.visitgdansk.com


4. Zagraj w planszówkę

Wspólne rozwiązywanie zagadek, wymyślanie metod pokonania wrogów, zdobycie jak największej liczby skarbów - to wszystko można robić wprost znad planszy! Tym bardziej, że współczesne gry planszowe są coraz ciekawsze i pięknie wykonane. Wspólna gra pozwoli Wam zapomnieć o pogodzie za oknem i poczuć szczyptę adrenaliny i emocji związanych z rozgrywką. Po najlepsze planszówki zapraszamy niezmiennie do sklepu wydawnictwa Rebel - nie zapomnijcie o Karcie Mieszkańca, by dostać zniżkę 10% na cały asortyment.

5. Czytaj do woli

Czytanie nigdy nie wyjdzie z mody, tak samo jak dobra kawa. A że taki zestaw to gwarancja udanego dnia, śmiało go polecamy. W deszczowy dzień dzięki odpowiedniej lekturze możemy przenieść się gdzieś, gdzie akurat panuje lepsza aura albo po prostu nadrobić braki w wiedzy. Warto wtedy skusić się na pozycje regionalne, związane z Pomorzem i tradycją marynistyczną. Właśnie w tych tematykach specjalizuje się Wydawnictwo Marpress, którego książki z Kartą Mieszkańca kupicie z rabatem 15%.