Image

Wypożyczalnia świątecznych choinek powraca


W tym roku w wypożyczalni będzie 250 świątecznych drzewek. Biorąc udział w akcji Wypożycz choinkę jednym gestem wspierasz środowisko i zwierzęta w potrzebie. Wypożyczenie świątecznego drzewka łączy się z wpłatą co najmniej 100 zł na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”. 

Jak wypożyczyć choinkę?

Wypożyczenie drzewka jest proste i aby to zrobić, należy przejść kilka kroków. Po pierwsze trzeba wejść na stronę akcji. Następnie wybrać świerk, który przypadnie nam do gustu. Do wyboru będzie 250 drzewek gatunku świerk zwyczajny o wysokości do 100 cm oraz tych wyższych o wysokości do 140 cm, wraz z donicą. Każde drzewko przypisane jest do konkretnego zwierzęcia, któremu pomożemy - aby sprawdzić do jakiego, wystarczy najechać myszką na dane drzewko. 

Rezerwacja choinek rozpocznie się we wtorek, 6 grudnia od godz. 12:00. Procedura rezerwacji zakończy się po wpłaceniu określonej kwoty na konto Ostoi. Wysokość wpłaty to 100 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na potrzeby dzikich pacjentów Ostoi. Na wpłatę mamy dwa dni po dokonaniu rezerwacji. Jeżeli nie zapłacimy w tym czasie - drzewko wróci do dostępnej puli i będzie mógł je wypożyczyć ktoś inny. 

Oferta dla firm

Do tegorocznej edycji akcji zapraszamy również przedsiębiorców. To z myślą o nich przygotowaliśmy 50. Właściciele firm będą mogli zarezerwować dowolną liczbę drzewek z  tej puli. Odbiór choinek będzie możliwy w piątek, 16 grudnia. Kwota minimalna jest taka sama jak w przypadku choinek dla mieszkańców, czyli 100 zł za jedną choinkę

Gdzie odebrać zapłaconą choinkę?

Odbiór choinek dla mieszkańców odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia w godzinach 10:00-13:00 na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku (ul. Jabłoniowa 55). Drzewka będą wydawane po podpisaniu oświadczenia przejęcia opieki nad drzewkiem. Do każdego z nich dołączone będą podstawowe informacje o tym, jak dbać o drzewko. Podczas eventu będzie można porozmawiać z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”. 

Podczas eventu prowadzona będzie również zbiórka rzeczy, które potrzebne są w codziennej opiece nad zwierzętami, które trafiają do Ostoi. Najpotrzebniejsze produkty to:
 
  • ręczniki papierowe,
  • podkłady higieniczne jednorazowe,
  • gazety codzienne (szare) /bez magazynów “kolorowych”,
  • karma dla kotów - mokra i sucha - animonda lub royal canin,
  • rękawiczki nitrylowe (rozmiar m),
  • strzykawki medyczne (pojemność: 1/20 ml). 
 
A co po świętach? 

Wypożyczoną choinkę należy zwrócić do Zakładu Utylizacyjnego najpóźniej do 10 stycznia. Kiedy po świętach oddasz nam drzewko, my zaopiekujemy się nim czule w naszej szkółce, tak by było gotowe na przyszły rok. Jeżeli zdarzy się tak, że drzewko z różnych powodów straci swój piękny wygląd nie przejmuj się. Przywieź je do nas. Jeżeli uznamy, że nie nadaje się do szkółki, trafi do naszej kompostowni i powstanie z niego Czarne Złoto Ogrodników. W ten sposób świąteczna choinka trafi do obiegu zamkniętego. 

Ważne!
Jeżeli masz w domu inne drzewka w doniczce, których po świętach będziesz chciał się pozbyć również przywieź je do nas. Zajmiemy się nim w ciągu roku, tak by na kolejne święta trafiło do wypożyczalni!

Gdzie oddajemy choinkę? 

Oddanie choinek będzie możliwe w Punkcie Informacyjnym Zakładu (biuro ochrony, przy bramie nr 4 przy ul. Jabłoniowej 55). Drzewka można oddawać w godzinach pracy zakładu: od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do godz. 18:00, w soboty między 6:00 a 14:00. Choinki przyjmowane są w dniach od 3 do 10 stycznia 2023 roku