Image

Weź bilet i skasuj długi. VIII Gdański Dzień Bez Długów


W czwartek 17 listopada odbędą się bezpłatne porady specjalistów w tramwaju na linii Strzyża PKM-Siedlce oraz w specjalnym punkcie informacyjno-konsultacyjnym w Gdańskim Centrum Świadczeń.

Weź bilet i skasuj długi

Pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi”, w czwartek 17 listopada w godzinach 10.00-14.00 na trasie Strzyża PKM - Siedlce, będzie kursował specjalny tramwaj, w którym specjaliści będą udzielać porad osobom borykającym się z problemami finansowymi. Przejazd tramwajem oraz porady będą bezpłatne. Wsiadający pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji m.in. z prawnikami oraz specjalistami Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiego Centrum Świadczeń, Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Gdańskich Nieruchomości oraz Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Na parkingu przy Gdańskim Centrum Świadczeń w Mobilnym Centrum Obsługi Karty Mieszkańca będzie można ponadto skorzystać ze wsparcia pracowników i np. złożyć wniosek o Kartę Mieszkańca, pakiet mieszkańca czy pakiet Dużej Gdańskiej Rodziny.

Przemoc ekonomiczna 

W celu budowania świadomości społecznej oraz wiedzy o przemocy ekonomicznej przygotowano specjalną publikację dostępną na stronie. Autorzy broszury przybliżają czytelnikowi pojęcie przemocy ekonomicznej, podnoszą kwestię zarówno aspektów prawnych, jak i psychologicznych tego zjawiska. Czytelnik uzyska również informację, gdzie mogą szukać wsparcia osoby doświadczające przemocy ekonomicznej oraz skorzystać z gotowych wzorów pism.

Rozmowy ze specjalistami

W trakcie VIII Gdańskiego dnia bez długów na portalu internetowym gdansk.pl odbędą się 2 transmisje dotyczące bezpieczeństwa ekonomicznego:
 
  • Pierwsza, której emisja została zaplanowana na godzinę 12:00 dotyczyć będzie bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej, trudnościach, z którymi borykają się mieszkańcy i mieszkanki miasta. Rozmówcy Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rodzinie Pani Agnieszka Chomiuk oraz Pan Piotr Puchalski reprezentujący Gdańskie Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych opowiedzą również o dostępnych formach wsparcia.
  • Druga rozmowa, o godzinie 14:00 dotyczyła będzie przemocy ekonomicznej, o tym zjawisku widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej w rozmowie z Panią Alicją Rosicką-Harasimowicz, psycholog pracującą na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Bezpłatne porady prawne w VIII Dniu bez Długów

Mieszkańcy i mieszkanki miasta Gdańska będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, umawiając się telefonicznie na spotkanie z niżej wymienionymi specjalistami:
 
  • adwokat Oliwia Likierska, tel. 514 514 053
  • radca prawny Tomasz Wolny-Dunst, tel. 603 878 367
  • radca prawny Tomasz Witt, tel. 509 842 726

Szkolenie - Jak prawidłowo zarządzać budżetem domowym?

Po zakończeniu kursowania tramwaju zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się online o godzinie 15:00 na Facebooku Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych w Gdańsku. Szkolenie poprowadzi Izabela Kulesza, która pomaga swoim odbiorcom w zarządzaniu budżetem domowym.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wejść na stronę Facebook i dołączyć do transmisji na żywo, która rozpocznie się o godzinie 15:00. Informacje o szkoleniu można również uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 728 590 288.