x
Image

Jedziesz na jarmark? Skorzystaj z park&ride


Między 23 lipca a 14 sierpnia kierowcy, którzy chcą wybrać się na Jarmark św. Dominika, mogą zostawić swój samochód na parkingu P4 przy Polsat Plus Arena Gdańsk lub położonym obok parkingu AmberExpo i dojechać na miejsce specjalnym autobusem. Opłata za parking wynosi 20 zł/12 godzin, a przejazd autobusem jest zawarty w cenie biletu.

Park&Ride to opcja dostępna podczas dużych wydarzeń na całym świecie. Polega na wydzieleniu specjalnej strefy, w której kierowca może pozostawić swoje auto, a na miejsce wydarzenia dostać się specjalnie podstawionym pojazdem. I właśnie z takiej możliwości będą mogli skorzystać wszyscy kierowcy w trakcie Jarmarku Świętego Dominika.

Dlaczego warto?
 
  • Na spokojnie - nie tracisz czasu i nerwów próbując znaleźć miejsce w centrum.
  • Sprawnie – specjalna linia autobusowa zawiezie Cię i osoby towarzyszące sprzed AmberExpo na teren Jarmarku w mniej niż 20 minut! Częstotliwość kursowania autobusów - co 30 minut. Cena przejazdu jest wliczona w cenę biletu parkingowego.
  • Taniej – opłata za postój w godzinach funkcjonowania parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk i AmberExpo wynosi 20 zł za 12 godzin, od momentu wjazdu. Dla porównania, parkując pojazd w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, tę samą kwotę zapłacimy za ok. 3 godziny postoju.
  • Wygodnie – specjalna linia autobusowa zatrzymuje się w dobrze oznakowanych miejscach, a przystanki na trasie są cztery (w obie strony), co pozwala ominąć korki.
  • Eco – korzystanie z komunikacji miejskiej zmniejsza emisję spalin do atmosfery, a parkowanie poza Śródmieściem zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszym i kierowcom pojazdów dwukołowych.

Każdy kierowca, który w tym czasie zaparkuje swój samochód na parkingu P4 przy Polsat Plus Arena Gdańsk (ul. Żaglowa 11) lub AmberExpo, może na miejsce dojechać specjalnie uruchomioną, pospieszną linią autobusową a później powrócić nią na parking.

Pojazd jeździ trasą:
Park&Ride: AmberExpo – Park&Ride: Dworzec Główny (kierunek: Jarmark) – Park&Ride: Jarmark św. Dominika – Park&Ride: Dworzec Główny (kierunek: AmberExpo) – Park&Ride: AmberExpo.

Parking P3 jest dostępny codziennie, między 23 lipca a 14 sierpnia, w godzinach: 9:00-21:00. Wysokość opłaty parkingowej w tych godzinach to 20 zł / 12 godzin.

Park&Ride nie tylko pozwala oszczędzić pieniądze za parking i paliwo, ale też nie musimy martwić się o dojazd komunikacją miejską. Przypomnijmy: specjalne autobusy będą jeździć średnio co 30 minut w godzinach otwarcia parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk, czyli między 9:00 a 21:00. Dzięki skróconej trasie sprzed AmberExpo na Jarmark dojedziemy w mniej niż 20 minut!

Rozkład jazdy

Do zobaczenia na Jarmarku św. Dominika!

UWAGA! Zanim zamkniesz samochód upewnij się, że w środku nie pozostały żadne osoby ani zwierzęta. Pamiętaj, w letnim słońcu, auto szybko zamienia się w śmiertelną pułapkę.


Foto: materiały Polsat Plus Arena Gdańsk