x
Image

Nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu


Rusza nowy nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu. Dowiedz się, jak właściwie dbać o swoje zdrowie, dzięki zajęciom i spotkaniom z gdańskimi specjalistami. Program jest przeznaczony dla osób powyżej 60. roku życia i trwa od 5 września do 27 października 2022r. Zgłoszenia tylko do 20 sierpnia 2022r. Ilość miejsc ograniczona.

Wizyta indywidualna  

Z każdą osobą, która się zgłosi, zostanie nawiązany kontakt telefoniczny w celu umówienia się na pierwszą wizytę indywidualną, na której ustala się indywidualny Plan Postępowania Zdrowotnego w oparciu o informacje uzyskane podczas spotkania z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem. Podczas wizyty indywidualnej uczestnicy otrzymują dokładny harmonogram 8 tygodni wykładów i ćwiczeń.

Plan Programu 

W okresie od  5 września do 27 października 2022 trwającym 8 tygodni, uczestnicy spotykają się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i w czwartki, w porze przedobiadowej: pierwsze spotkanie obejmuje 1 godzinę wykładów i 1 godzinę ćwiczeń, drugie spotkanie obejmuje 1 godzinę ćwiczeń. Wykłady są prowadzone przez specjalistów Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, na co dzień pracujących z seniorami.

Tematyka wykładów obejmuje zagadnienia z zakresu:
 
  • prozdrowotnego stylu życia,
  • procesu starzenia się,
  • prawidłowego odżywiania,
  • aktywności fizycznej,
  • uzależnień
  • stresu i relacji społecznych,
  • pierwszej pomocy i idei koperty życia,
  • relacji pacjent - lekarz
W czasie zajęć z aktywności fizycznej uczestnicy dowiedzą się, jak w sposób dopasowany do ich możliwości i ograniczeń korzystać z ruchu w domu i na świeżym powietrzu. Zajęcia te mają charakter praktyczny. Podczas ośmiu tygodni ćwiczeń seniorzy poznają swoje możliwości i ograniczenia, są wprowadzani stopniowo do różnych form aktywności fizycznej.

Wizyta indywidualna - podsumowanie 

Na koniec programu umawiana jest końcowa wizyta indywidualna - podsumowanie ośmiu tygodni edukacji i treningu ze specjalistami w tym samym składzie, jak podczas pierwszej wizyty, czyli z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem. Każdy uczestnik programu będzie sam mógł stwierdzić jak udział w programie przyczynił się do zainicjowania pozytywnych zmian w jego stylu życia. Osoby, które wymagają dodatkowego wsparcia np. w rzuceniu palenia, leczenia depresji lub rozwiązaniu innych problemów są skierowane do instytucji nastawionych na pomoc w danym obszarze.

Zgłoszenia do programu 

Nabór: trwa od 1 lipca do 20 sierpnia dla osób które ukończyły 60  rok życia.
Zapisy: wyłącznie telefonicznie, Małgorzata Kaźmierczak, 530 824 707
Gdzie: Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29