Image

Myślisz o pracy w hotelu? Dzień otwarty w Sofitel Grand Sopot


Praca w hotelu daje niemal nieograniczone możliwości rozwoju dla każdego, kto szuka pomysłów na siebie. Co więcej, wiele hoteli nie wymaga doświadczenia w zawodzie i jest otwarta na ludzi chcących zdobywać doświadczenie. Co czeka przyszłych kandydatów?

Od pracy w obsłudze gościa, przez recepcję, służbę pięter, po kuchnię i restaurację. Ponadto możliwość wyjazdu czy transferów w ramach pracy to gratka dla każdego miłośnika podróży. Chcesz dowiedzieć się więcej? W trakcie Dnia Otwartego hotelarze zdradzą wszystkie sekrety, a każdy będzie mógł m.in. wziąć udział w próbnej rozmowie o pracę!

Dzień Otwarty – wszystko, co chcesz wiedzieć o pracy w hotelu

Dla wszystkich chętnych, już 6 czerwca od godz. 8:00 Sofitel Grand Sopot otwiera drzwi w ramach wspólnej inicjatywy 8 hoteli z Trójmiasta. Każdy, kto odwiedzi hotel będzie mógł zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy z wszystkich obiektów, które dołączyły do przedsięwzięcia. Wśród nich są: Mercure Gdańsk Stare Miasto, Mercure Gdańsk Posejdon, Mercure Gdynia Centrum, Novotel Gdańsk Marina, Novotel Gdańsk Centrum, ibis Gdańsk Stare Miasto, Sofitel Grand Sopot oraz Rezydent Sopot MGallery.

Nasze wydarzenie to dzień otwarty właściwie całej branży hotelarskiej, w trakcie którego każdy będzie mógł zerknąć za kulisy codziennej pracy w hotelu. Tym samym, chcemy by wszyscy, którzy zastanawiają się nad wyborem tego zawodu, mogli faktycznie zobaczyć, jak wyglądają obowiązki od kuchni. Hotelarstwo to branża ludzi, więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie – zarówno osoby z dużym doświadczeniem, jak i ci, którzy dopiero będą je zdobywać. Co więcej, w trakcie Dnia Otwartego każdy będzie mógł sprawdzić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej na wybrane stanowisko – podkreśla Joanna Kaszubowska, Dyrektor Generalna Sofitel Grand Sopot.

Hotelarstwo - przygoda dla każdego

Hotelarstwo jest dobrym wyborem dla wszystkich, którzy lubią kontakt i pracę z innymi ludźmi. Każdy dzień w hotelu jest inny i gwarantuje wiele ciekawych przeżyć czy doświadczeń. Co więcej, by rozpocząć swoją przygodę z zawodem, dzisiaj nie jest wymagane doświadczenie. W hotelach odnajdą się ci którzy szukają pracy na dłużej lub spróbowania swoich sił na jeden sezon. A szans na rozwój i zdobycie kompetencji jest mnóstwo.

Każdy pracownik hotelu potwierdzi, że w jego karierze nie było nigdy takiego samego dnia. Goście, a co za tym idzie ich potrzeby, zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego pracownicy hotelu nieustannie nabywają nowych kompetencji. Każdy dzień niesie nowe przeżycia. Co więcej hotele wspierają pracowników w rozwoju kariery, którym oferujemy szeroki wachlarz szkoleń i warsztatów. Niejednokrotnie zdarza się też, że pracownicy zmieniają miejsce pracy czy podróżują w różne zakamarki świata, więc to także opcja dla pasjonatów turystyki – dodaje Joanna Kaszubowska.

Przez cały dzień na kandydatów czekają dyrektorzy i managerowie, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i uchylą kulisów pracy w zawodzie. Dzięki temu, każdy będzie mógł poczuć się, jak w trakcie dnia próbnego. W przestrzeni hotelu na specjalnych stanowiskach czekają pokazy poświęcone wybranym profesjom, jak np. pracy na kuchni czy w restauracji, serwisu kelnerskiego, bądź recepcji. Swoje sekrety zdradzą też pracownicy służby pięter i room service, wspominając o typologii pokojów i związanej z nimi obsługi.

Hotele, które przyłączyły do wydarzenia, przygotowały także stanowiska dla osób z Ukrainy z niezbędnymi informacjami dotyczącymi możliwości pracy i ofert każdego z obiektów. Wszystko po to, by pokazać, że świat hoteli to doskonałe miejsce dla każdego na odbycie ekscytującej przygody zawodowej na lata.

Dzień Otwarty odbędzie się w środę, 6 kwietnia w godz. od 8:00 do 19:00 w Sofitel Grand Sopot. Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu, hotelarstwo czeka właśnie na ciebie!

Więcej informacji: www.karierawhotelarstwie.pl