Image

Nowa oferta edukacyjna ZOO Gdańsk


ZOO Gdańsk zaprasza nauczycieli do zapisywania swoich klas na zajęcia edukacyjne w zoo. Lekcje skierowane są do dzieci przedszkolnych oraz szkół podstawowych, w czterech tematach do wyboru, w zależności od grupy wiekowej.

Edukacja przyrodnicza to jedna z kluczowych misji ogrodów zoologicznych na całym świecie. To właśnie zoo stanowi miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami dla większości dzieci i młodzieży. Poprzez edukację zoo może propagować ideę ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach, uwrażliwiać na piękno przyrody, a także uświadamiać młodsze pokolenia o wpływie działalności człowieka na planetę. To kluczowe punkty, którymi kieruje się gdańskie zoo podczas swoich zajęć.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy:
- wybrać dogodny termin. Zajęcia edukacyjne odbywają się cały rok, w dni powszednie od godz. 9:30 oraz 11:00.
- wybrać temat zajęć. Dla grup przedszkolnych – Rymowane ZOO; dla szkół podstawowych – Tropem zwierząt Afryki, Pogadajmy o ptakach oraz Supermoce wśród zwierząt. 
- zarezerwować termin spotkania telefonicznie +58 552 00 41 wew 122 lub mailowo na adres edukacja@zoo.gda.pl

Spotkania odbywają się na świeżym powietrzu, w obecności edukatora, w bliskości ze zwierzętami. 

Z kolei dla uczniów potrzebujących dawki aktywizacji, ZOO Gdańsk przygotowało grę terenową, która łączy edukację i rywalizację. Jest to świetna okazja do ponownego zintegrowania klasy. Przed przybyciem należy wydrukować kartę pracy i mapkę pomocniczą we własnym zakresie. Po zakończonej grze edukator podsumowuje zabawę i wręcza drobny upominek dla uczestników.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej ZOO Gdańsk na stronie www.zoo.gda.pl w zakładce edukacja.