Image

Jarmark św. Dominika już po raz 761!


Niezmiennie w wakacje, niezmiennie przez 3 tygodnie, w samym sercu miasta odbędzie się jedna z najpopularniejszych i najstarszych imprez plenerowych o charakterze handlowo-rozrywkowym z 761 letnią tradycją. Jarmark świętego Dominika rozpocznie się w Gdańsku w sobotę 24 lipca i potrwa do 15 sierpnia.

W programie tegorocznego Jarmarku znajdują się pozycje, dedykowane zarówno tym, którzy wolny czas wolą spędzać spokojnie, familijnie, ale też i tym, którzy stale poszukują emocji i aktywnych działań.

Atrakcje znane z lat ubiegłych zaskoczą zmianą konwencji, aby lepiej oddawały charakter ich lokalizacji i spełniały oczekiwania gości odwiedzających Jarmark św. Dominika.

Nowym odcieniem Jarmarku będzie m.in. weekendowe siatkarskie święto, które będzie miało miejsce na Przystanku Ołowianka. Siatkówka nie została wybrana przez przypadek – już we wrześniu Gdańsk będzie jednym z miast - gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej! Kilka dni później w tej samej lokalizacji barwy fortepianu odsłoni Mikołaj Sikała podczas swojego recitalu. Zaś w ostatni weekend Jarmarku odbędzie się tam prawdziwe żeglarskie święto – zlot Baltic Sail!

Na Jarmarku zawita również klasyka komiksu legendarnego Janusza Christy. W cyklu „Kajko i Kokosz na Dominiku” coś dla siebie odnajdą i starsi i młodsi – aktywności obejmować będą m.in. wystawę, grę miejską oraz spotkanie z tytułowymi bohaterami komiksu!

761 lat tradycji jednak zobowiązuje – również w tym roku wydarzenie tradycyjnie otworzy oficjalne przekazanie kupcom klucza do bram miasta przez Panią Aleksandrę Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska. Uroczystość odbędzie się 24 lipca o 11:30 i będzie możliwa do obejrzenia online. Zaraz po niej, o godzinie 12:00  w przestrzeni ulic miasta rozpocznie się parada otwarcia. Tradycyjnie, na Jarmarku św. Dominika gościć będzie Święto Chleba. XXVI edycja tego wydarzenia odbędzie się 25 lipca na Długim Targu. W programie wydarzenia m.in. konkurs na Najlepszy Chleb Domowego Wypieku czy konkurs na Smakołyk Święta Chleba. 8 sierpnia odbędzie się impreza podczas której będziemy mogli wspierać potrzebujących – „Dzień dla Hospicjum” to m.in. licytacja MODA z SERCEM, gdzie będzie można wylicytować ubrania znanych projektantów.

Podczas trwania Jarmarku użytkownicy Karty Mieszkańca mogą zdobywać punkty #OdkrywamGdańsk i korzystać z rabatów u wybranych wystawców.
Listę wystawców udzielających rabatów znajdziesz tutaj.

Pełny program Jarmarku św. Dominika dostępny jest TUTAJ

Bo tylko tu #dawniej spotyka się z #teraz, a Ty możesz poznać #WszystkieKoloryŻycia!

Strona www: https://jarmarkswdominika.pl
Facebook: https://www.facebook.com/JarmarkswDominika
Instagram: https://www.instagram.com/jarmarkdominika

Foto: archiwum MTG www.jarmarkdominika.pl