Image

Dodaj Pakiet Mieszkańca 2021 i korzystaj z karty przez cały rok!


Jeśli w 2021 roku chcesz korzystać z funkcjonalności Karty Mieszkańca, pamiętaj o dodaniu pakietu mieszkańca 2021. To tylko koszt 1 zł, a korzyści jest wiele!

Dlaczego powinienem dodać pakiet

Dodanie pakietu jest konieczne, jeśli chce się korzystać z przywilejów, do których uprawnia Gdańska Karta Mieszkańca, np. bezpłatnych wejść do gdańskich instytucji.

Osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej także nie powinny zapomnieć o dodaniu pakietu. Dzięki temu nadal będą mogły doładowywać swoją kartę mieszkańca ze zdjęciem imiennymi biletami okresowymi ZTM i korzystać bezpłatnie z SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska.

Przypominamy, że także dzieci korzystające bezpłatnie z komunikacji miejskiej z Kartą Mieszkańca powinny mieć dodany pakiet mieszkańca 2021, by ich karta była aktywna, a uprawnienie do bezpłatnych przejazdów ważne.

Co zyskuję
 
  • Osoby korzystające z komunikacji miejskiej dzięki pakietowi mieszkańca 2021 będą mogły nadal doładowywać swoje Karty Mieszkańca ze zdjęciem imiennymi biletami okresowymi. To zaś sprawia, że zyskują bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO w granicach Gdańska.
  • Nie zabraknie też bezpłatnych wejść do gdańskich instytucji kultury, nauki i sportu. Nadal będzie można skorzystać raz w roku kalendarzowym z bezpłatnego wejścia do zoo, Hevelianum czy na pływalnie GOS. Kiedy tak się stanie? Wszystko zależy od tego, jak szybko obiekty zostaną ponownie otwarte dla odwiedzających. Ważne! Jeśli w 2020 roku nie wykorzystałeś bezpłatnych wejść, nie kumulują się one w roku 2021. Dla przykładu: jeśli w roku 2020 nie skorzystałeś z bezpłatnego wejścia do zoo, w roku 2021 nie będziesz miał dwóch bezpłatnych wejść, a tylko jedno.
  • Nie zapominamy również o rabatach z Kartą Mieszkańca - tych z każdym rokiem jest coraz więcej. Podobnie będzie i w tym roku. Warto zapoznać się z nimi już teraz, by nie tylko zrobić zakupy taniej, ale także wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Aktualna oferta dostępna jest TUTAJ.

Jak to zrobić

Pakiet możesz dodać online lub udając się do centrum obsługi. Dodanie pakietu online jest szybkie i proste, możesz to zrobić o dowolnej porze, a do tego nie musisz wychodzić z domu!

Aby dodać pakiet online postępuj następująco:

1. Zaloguj się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl
Nie pamiętasz hasła? Sprawdź, co zrobić TUTAJ
2. Kliknij przycisk Dodaj nowe pakiety (pojawi się pakiet mieszkańca 2021) lub po prostu wybierz z listy pakiet mieszkańca 2021
3. Jeśli Twoja cecha mieszkańca wygasła, zostaniesz poproszony o dodanie dokumentów uprawniających do korzystania z karty. Możesz zapoznać się z nimi TUTAJ
4. Kliknij Wyślij wniosek.
5. Przejdź do zakładki Koszyk i dokonaj płatności 1 zł.

Po dokonaniu płatności pakiet mieszkańca zostanie automatycznie dodany do Twojej karty. Możesz to sprawdzić na swoim koncie w zakładce Karty i Pakiety. Jeśli dodawałeś dokumenty weryfikacyjne, twój wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych.

Jeśli wolisz dodać pakiet w punkcie lub potrzebujesz pomocy, zapraszamy do Centrum Obsługi przy alei Grunwaldzkiej 148 (naprzeciwko Galerii Bałtyckiej). Uwaga! Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 - 17:00 od pon. do pt.)

Jeśli do tej pory nie złożyłeś wniosku o Kartę Mieszkańca, zapoznaj się z zasadami i wymaganymi dokumentami TUTAJ.

Chcemy żebyś miał głos w sprawach ważnych dla Miasta

Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy Gdańska mieli łatwą możliwość wypowiadania się w sprawach ważnych dla miasta i dla społeczności. W związku z tym każda osoba, która doda do swojego konta pakiet na 2021 rok, może zostać zaproszona do udziału w badaniach dotyczących w/w kwestii. W związku z tym dokonaliśmy stosownych zmian w regulaminie oraz klauzuli informacyjnej. Wierzymy, że dzięki modułowi partycypacji społecznej każdy z nas będzie miał realny wpływ na to, co dzieje się w mieście.