Image

Oddaj osocze i zdobądź karnet na pływalnię!


Przyjdź w terminie od 16 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. do gdańskiego oddziału RCK i podziel się osoczem z krwi, które może uratować życie chorym na COVID-19. Dla pierwszych 300 osób, które dokonają donacji przygotowano karnet na okaziciela na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu (Chełm, Orunia, Osowa, Stogi).

Z wejściówek obejmujących 4 wejścia, do wykorzystania na dowolnej pływalni GOS, będzie można zrobić dobry użytek, gdy na powrót będziemy mogli korzystać z basenów. By skorzystać z otrzymanego karnetu, wystarczy udać się do kasy wybranego obiektu (Chełm, Orunia, Osowa, Stogi), gdzie obsługa dokona jego aktywacji. Karnet na okaziciela możemy wykorzystać sami lub osoby towarzyszące. Z usługi możliwe będzie skorzystanie w momencie, kiedy zniesione zostaną ograniczenia epidemiczne związane z dostępem do pływalni dla klientów indywidualnych. Karnet ważny będzie do końca 2021 roku.

Najkorzystniejsze jest trzykrotne pobranie osocza w tygodniowych odstępach. Nie warto rezygnować z tej możliwości. Na każdą dawkę tego leku czeka chory człowiek i wszyscy, dla których jest on ważny – żony, mężowie, rodzice i dzieci, przyjaciele, ukochany pies… Czekają też lekarze, pielęgniarki, laboranci… Im więcej ozdrowieńców w ramach społecznej akcji odda osocze, tym większe szanse na wyzdrowienie mają chorzy. To nasza wspólna sprawa.

Akcja została przygotowana przez Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.