Image

Olimpiada dla Seniorów


Zachęcamy seniorów do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej adresowanej właśnie do tej grupy wiekowej. Eliminacje w 13 miastach Pomorza wystartują już niebawem.

O olimpiadzie

Olimpiada „Senior Obywatel” inspiruje do samokształcenia i zainteresowania się sprawami społecznymi oraz do aktywności wśród seniorów zwiększając ich poczucie bycia pełnoprawnymi obywatelami naszego społeczeństwa. Powstała w celu motywowania osób 60+ do poszerzania wiedzy w zakresie wiedzy o społeczeństwie oraz pobudzenia ich aktywności obywatelskiej.

Dla kogo

Wydarzenie skierowane jest do osób w wieku od 60 lat wzwyż. Tegoroczna edycja odbywa się pomimo trwającej pandemii koronawirusa. Konkurs wiedzy odbywać się będzie przez Internet, w formule online, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Eliminacje

Eliminacje na poziomie powiatowym będą organizowane w pierwszych dwóch tygodniach grudnia. W naszym regionie w tym roku odbędą się w: Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Kartuzach, Pucku, Tczewie, Malborku, Lęborku, Słupsku, Bytowie, Nowym Dworze Gdańskim oraz Kwidzynie.

Naucz się więcej

Przygotowaniom do finałów towarzyszą wykłady. Prowadzi je za pośrednictwem Internetu znakomite grono specjalistów. Wykłady są możliwe do odtworzenia w dowolnym momencie na Facebooku Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej, a dostęp do nich jest bezpłatny. Swoje wystąpienia publikują m.in. dr hab. Agnieszka Bógdał-Brzezińska (UW), prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński (UG), dr hab. Rafał Ożarowski (WSAiB w Gdyni), dr hab. Jan A. Wendt (UG), redaktor Robert Silski i Przemysław Staroń (II LO w Sopocie).

Zgłoszenia

Wciąż można dołączyć do grona tegorocznych olimpijczyków. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez pocztę elektroniczną z Panią Barbarą Średniawą: barbara_sredniawa@wp.pl lub Przemysławem Czają: przemyslaw.czaja@metropoliagdansk.plNa podstawie materiałów prasowych Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot