Image

Trwa akcja Robimy zapasy na trudne czasy


Rezerwy jedzenia w magazynie Banku Żywności w Trójmieście topnieją z dnia na dzień. Pandemia nie odpuszcza, a pracownicy Banku obawiają się, że już za kilka tygodni nie będą mogli zapewnić pomocy najbardziej potrzebującym. Dlatego rozpoczęli akcję „Robimy zapasy na trudne czasy”.

Dziesiątki telefonów z prośbami o pomoc, setki paczek żywnościowych i kilka tysięcy przejechanych kilometrów – intensywna pomoc w ostatnich miesiącach spowodowała, że magazyn Banku Żywności w Trójmieście zaczyna świecić pustkami. Pracownicy martwią się, że już za kilka tygodni nie będą mogli pomóc potrzebującym mieszkańcom Trojmiasta.

„Robimy zapasy na trudne czasy” to przede wszystkim zbiórka funduszy na zakup żywności długoterminowej. To bezpieczna forma wsparcia, a dla Banku Żywności jedyna szansa, by w kolejnych miesiącach nikt nie został bez pomocy. Czasy są trudne i nieprzewidywalne, ale nie zmienia się jedno: musimy działać, żeby każdy, kto o to poprosi, otrzymał godne wsparcie.

Aby wesprzeć Bank Żywności w Trójmieście, wystarczy wejść na stronę www.robimyzapasy.pl. Tam znajduje się formularz zbiórki oraz informacje o działaniach. Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup 3 ton żywności z długimi terminami: makaronów, kasz, olejów, konserw, a także kawy czy herbaty. Produkty trafią do paczek żywnościowych dla seniorów, rodzin w kwarantannie oraz na półki sklepów społecznych w Gdańsku i Gdyni.

Zapraszamy do śledzenia działań Banku Żywności w Trójmieście na Facebooku, Instagramie i Twitterze.