Image

Masz uaktualnioną legitymację szkolną? Przedłuż pakiet bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2020/2021


Jeśli chcesz, by Twoje dziecko nadal korzystało z pakietu bezpłatnych przejazdów, między 1 a 30 września powinieneś przedstawić zaktualizowaną legitymację szkolną dziecka, tzn. legitymację, na której będzie się znajdowała pieczątka ważności do 30 września 2021, a także aktualne zdjęcie dziecka, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego. 


Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów można przedłużyć w Centrum Obsługi, po okazaniu uaktualnionej legitymacji szkolnej i zdjęcia lub dodając ich skany po zalogowaniu się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl. Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 jest czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00. Uwaga! Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 - 17:00 od pon. do pt.)


UWAGA! Karta Mieszkańca dziecka musi być aktywna, dlatego zanim dodasz pakiet bezpłatnych przejazdów 2020/2021, pamiętaj o dodaniu pakietu mieszkańca 2021. Więcej o pakiecie mieszkańca piszemy tutaj.

 
Karta Mieszkańca ze zdjęciem a pakiet bezpłatnych przejazdów

Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO nie przysługują dzieciom i młodzieży w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca, dlatego jeśli rodzic nie planuje zakupu płatnego biletu okresowego swojemu dziecku, nie ma konieczności, by wymieniać Kartę Mieszkańca dziecka na wersję ze zdjęciem.

 
Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny?

1. Zaloguj się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl
UWAGA! Karta Mieszkańca dziecka musi być aktywna, dlatego zanim dodasz pakiet bezpłatnych przejazdów 2020/2021, pamiętaj o dodaniu pakietu mieszkańca 2020. Więcej o pakiecie mieszkańca 2020 piszemy tutaj.

2. W zakładce Karty i Pakiety kliknij w prostokąt z imieniem osoby, której chcesz przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów.

3. Kliknij w przycisk Dodaj nowy pakiet.

4. Dodaj wymagany dokument (skan lub dobrej jakości zdjęcie):

a) dzieci między 4. a 6. rokiem życia: kliknij w przycisk Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów - pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka.

b) dzieci 7-letnie: kliknij w przycisk Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów i wybierz, do jakiej placówki uczęszcza dziecko (przedszkole/zerówka lub szkoła). 

- jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z placówki, do której dziecko uczęszcza lub pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z informacją, do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz odręcznym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego,

- jeśli dziecko uczęszcza do szkoły, należy przesłać skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2021). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

c) dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia: klikamy w przycisk Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów i przesyłamy skan dwóch stron uaktualnionej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2021). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

Następnie zostaniesz poproszony o wgranie aktualnego zdjęcia dziecka, zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego (zapoznaj się z nimi tutaj). Pamiętaj, że jeśli dodane zdjęcie nie umożliwia weryfikacji, ryzykujesz mandat.

 
Pakiet można również przedłużyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00). Prosimy o zabranie ze sobą uaktualnionej legitymacji szkolnej (z pieczątką ważności do 30 września 2021) oraz zdjęcia zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego (zapoznaj się z nimi tutaj).


Wniosek o Kartę Mieszkańca, w tym pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży, można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00). Prosimy o zabranie ze sobą uaktualnionej legitymacji szkolnej (z pieczątką ważności do 30 września 2021) oraz zdjęcia zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego (zapoznaj się z nimi tutaj).