Image

Zwiedzaj Muzeum Gdańska online


Muzeum Gdańska uruchomiło portal umożliwiający wirtualne zwiedzanie dziewięciu atrakcji turystycznych Gdańska. Pierwszymi oddziałami, które można zobaczyć na ekranie komputera są Ratusz Głównego Miasta i Twierdza Wisłoujście, kolejnym będzie Muzeum Bursztynu. Do końca września zostanie udostępnionych pozostałych 6 oddziałów miejskiego muzeum.

Projekt „Gdańskie skarby kultury narodowej w wirtualnej odsłonie” umożliwi zwiedzenie 9 oddziałów Muzeum Gdańska, w tym 37 panoram pomieszczeń i obszarów oraz 180 zabytków. Informacji zwiedzającym dostarczą nie tylko opisy tekstowe, ale także nagrania audio i wideo. Z portalu mogą również skorzystać osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

Na stronie wirtualne.muzeumgdansk.pl udostępniono siedem pomieszczeń Ratusza Głównego Miasta oraz 15 pomieszczeń Twierdzy Wisłoujście, w tym trzy wyłączone ze zwiedzania. Odwiedzający stronę będzie mógł nie tylko zajrzeć do Wielkiej Sali Rady, czy Wielkiej Sali Wety i wspomnianej wieży. Dodatkową atrakcją podczas wycieczki jest możliwość przyjrzenia się z bliska XVII-wiecznemu obrazowi Apoteoza Gdańska Izaaka van den Blocke’a.

Prace nad portalem umożliwiła dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Kultura w sieci".