Image

Już dziś wymień swoją Kartę Mieszkańca


Od 16 czerwca do swojej Karty Mieszkańca będziesz mógł dograć płatny imienny bilet okresowy ZTM. Aby to zrobić, powinieneś wymienić dotychczasową wersję Karty Mieszkańca na kartę spersonalizowaną ze zdjęciem. Przyjmowanie wniosków o wymianę i personalizację Karty Mieszkańca rozpocznie się 8 czerwca i będzie możliwe w nowym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy alei Grunwaldzkiej 148.

Doładuj bilet ZTM do swojej Karty Mieszkańca

Doładowanie płatnych biletów okresowych ZTM do Karty Mieszkańca będzie możliwe od 16 czerwca. Dzięki temu nie będziesz już musiał nosić ze sobą swojej karty miejskiej. Aby jednak doładować bilet do Karty Mieszkańca, powinieneś wcześniej złożyć wniosek o jej personalizację i dołączyć papierową wersję swojego zdjęcia. Prawidłowe zdjęcie powinno:
 
  • być aktualne,
  • zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego (zapoznaj się z nimi TUTAJ)
  • na zdjęciu nie powinieneś mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie.
Karta Mieszkańca ze zdjęciem kosztuje 2 zł.

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Wniosek o Kartę Mieszkańca ze zdjęciem możesz złożyć online na www.jestemzgdanska.pl. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Kliknij w przycisk Zaloguj, znajdujący się w górnym pasku strony www.jestemzgdanska.pl

2. W zakładce Karty i Pakiety kliknij w baner dotyczący komunikacji miejskiej.

3. Wybierz odpowiedni wariant Karty Mieszkańca ze zdjęciem - ulgowy lub normalny. Jeśli wybrałeś wariant ulgowy, wybierz odpowiedni uprawnienie do ulgi, a po kliknięciu w prostokąt poniżej załącz skan lub dobrej jakości zdjęcia dokumentu uprawniającego do ulgi. UWAGA! Wybierając kartę normalną nie będziesz mógł doładować do niej biletu ulgowego! Sprawdź, czy nie przysługuje Ci uprawnienie do zniżki.

4. Dodaj swoje zdjęcie. Prawidłowe zdjęcie powinno być aktualne, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego, na zdjęciu nie powinieneś mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie. UWAGA! Zdjęcie zostanie nadrukowane na Twoją Kartę. Jeżeli dodane zdjęcie nie umożliwia weryfikacji ryzykujesz mandat lub konieczność wyrobienia duplikatu karty (koszt 20 pln).

5. Kliknij w przycisk Wyślij wniosek. Twój wniosek zostanie zweryfikowany w ciagu maksymalnie 3 dni roboczych. Poinformujemy Cię o przebiegu weryfikacji oraz terminie odbioru Karty Mieszkańca ze zdjęciem. Na koniec wejdź w zakładkę Koszyk i dokonaj płatności 2 zł za Kartę Mieszkańca ze zdjęciem.

UWAGA! Prosimy najpierw o dodanie pakietu mieszkańca 2021, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie złożenie wniosku o Kartę Mieszkańca ze zdjęciem!

Przyjmowanie wniosków papierowych o wymianę i personalizację Karty Mieszkańca będzie możliwe tylko w nowym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy alei Grunwaldzkiej 148 od pon. do pt. od 08:00 do 18:00. Uwaga! Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 - 17:00 od pon. do pt.)

SKM/PKM/Przewozy Regionalne w granicach Gdańska bezpłatnie

Osoby, które wymienią dotychczasowe Karty Mieszkańca na wersję ze zdjęciem i doładują nową Kartę biletem okresowym, zyskają bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska. Co istotne, oferta dotyczy tylko imiennych biletów okresowych i nie działa na okaziciela.

UWAGA! Bezpłatne przejazdy obowiązują tylko w granicach miasta Gdańska. Dla przykładu: Jeśli chcesz udać się SKM z Gdańska Wrzeszcza do Sopotu, bezpłatny przejazd będzie obowiązywał w granicach administracyjnych miasta Gdańska. Na pozostałą część przejazdu powinieneś dokupić płatny bilet.

Co z bezpłatnymi przejazdami dla dzieci i młodzieży?

Dzieci i młodzież korzystająca z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca nie musi wymieniać swoich Kart na spersonalizowane. Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO nie przysługują dzieciom i młodzieży w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca.