Image

​Weryfikacja on-line dla nowych kont - nowa funkcjonalność Gdańskiej Karty Mieszkańca

Gdańska Karta Mieszkańca zyskała nową, użyteczną funkcjonalność. Od teraz można już weryfikować swoją Kartę on-line. To oznacza, że dla nowo zakładanych kont dokumenty potwierdzające prawo do posiadania Gdańskiej Karty Mieszkańca można załączać we wniosku on-line.

Czego potrzebujemy, aby zweryfikować swoją Kartę przez internet? Musimy dodać 1 z 4 dokumentów:

- pierwszą stronę PIT ze wskazanym Urzędem Skarbowym w Gdańsku na Twoje nazwisko i z adresem zgodnym z podanym we wniosku LUB 
- decyzję ustalającą wymiar podatku od nieruchomości na Twoje nazwisko i z adresem zgodnym z podanym we wniosku LUB 
- rachunek za prąd, gaz lub media na Twoje nazwisko i z adresem zgodnym z podanym we wniosku LUB
- potwierdzenie zameldowania na pobyt stały np. druga strona dowodu osobistego wydanego przez Prezydenta Miasta Gdańska.  

Co się następnie dzieje z Twoim wnioskiem? Od momentu Twojego ostatniego kliknięcia, wniosek jest weryfikowany w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych.


Jeżeli weryfikacja jest pozytywna - możesz odebrać Kartę w dowolnym Punkcie Odbioru (np. w ZOO, w Centrum Hewelianum itp.) lub w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży. Pamiętaj, aby udając się do Punktu Odbioru zabrać ze sobą potwierdzenie z kodem QR, które zostanie wygenerowane na Twoim koncie po kliknięciu w niebieski przycisk "odbierz kartę". Potwierdzenie można wydrukować lub zapisać w pamięci telefonu. 

Jeżeli weryfikacja jest negatywna - Biuro Obsługi kontaktuje się, wysyłając maila z przyczyną odrzucenia wniosku.

Aby ponownie przesłać prawidłowe dokumenty do weryfikacji:
- zaloguj się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl,
- wejdź w zakładkę Karty i Pakiety,
- dodaj pakiet Gdańskiej Karty Mieszkańca,
- dodaj wymagane dokumenty weryfikacyjne.

Jeżeli wniosek został złożony dla Ciebie i dzieci - dodaj pakiet ponownie dla wszystkich w rodzinie, przełączając się po kolei na konto każdej osoby, dla której założyłeś konto. 
Dzieci do osiemnastego roku życia są weryfikowane w oparciu o dokument rodzica lub opiekuna prawnego. 

Co ważne, aby skutecznie chronić Twoje dane osobowe, dokumenty nie są przechowywane na serwerze, tylko, w momencie pozytywnej weryfikacji, usuwane.

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami pod numerem infolinii:
58 300 06 59

Jaka jest korzyść z weryfikacji on-line? 

Jeżeli opłacisz kartę on-line i zweryfikujesz się on-line możesz odebrać kartę w dowolnym punkcie! Jeżeli chcesz zapłacić gotówką lub nie chcesz przesyłać dokumentów on-line - zapraszamy do naszych Autoryzowanych Punktów Sprzedaży.