Image

Korzystasz z Karty Mieszkańca? Zbieraj punkty bursztynowe i odbierz bilet na wyjątkowy rejs!

W roku 2020 za każde skorzystanie z Karty Mieszkańca będziesz otrzymywał punkty bursztynowe. Punkty będą naliczały się automatycznie przy każdorazowym skorzystaniu z bezpłatnego wejścia, z rabatu, ale także wtedy, gdy ktoś ponownie odwiedzi dane miejsce i zapłaci pełną cenę biletu.

Na stronie cyklicznie będzie pojawiało się więcej specjalnie oznakowanych partnerów przyznających punkty. Mieszkańcy, którzy zbiorą ich najwięcej, zostaną zaproszeni na letni rejs Gdańskimi Oldtimerami, organizowany we współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu i Stowarzyszeniem Tradycji Morskiej.

Co ważne, Kartę warto przedstawiać do sczytania za każdym razem, bowiem za ponowne jej użycie, nawet wtedy, gdy już wykorzystamy swoje bezpłatne wejście, będziemy otrzymywać punkty.

Punkty można zbierać do 31.12.2020 roku. W pierwszej połowie stycznia 100 osób z największą ilością punktów bursztynowych zostanie zaproszone na galę wręczenia nagród. 

Jedną z nich będzie wspomniany już rejs, który pozwoli w niepowtarzalnej atmosferze i nietypowej perspektywy poznać najciekawsze obiekty morskie -  strategiczną Twierdzę Wisłoujście i starą latarnię morską w Nowym Porcie, wyposażoną w unikatową Kulę Czasu, Stocznię Gdańską - kolebkę ruchu solidarnościowego. Po wypłynięciu na Zatokę Gdańską wszyscy uczestnicy będą mieli szansę na  czynne uczestnictwo w stawianiu żagli, nawigacji oraz sterowaniu statkiem pod okiem załogi oficerskiej. Zdobywanie nowych żeglarskich umiejętności oraz uroki wybrzeża Trójmiasta widziane z pokładu żaglowca, z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników rejsu. W przerwie między kolejnymi aktywnościami zadbamy o ciepły posiłek, a kapitan statku umili  czas snując swoje morskie opowieści.  

A to jeszcze nie koniec niespodzianek. Przewidujemy rozszerzenie puli nagród o nagrody rzeczowe!  Już dziś zachęcamy do śledzenia strony projektu www.jestemzgdanska.pl, także w poszukiwaniu nowych możliwości zdobywania punktów bursztynowych.