x
Image

Park&ride wraca! Nowa linia i bilet tańszy z Kartą Mieszkańca


Powraca park&ride! W okresie letnim ponownie będzie można skorzystać z tej wygodnej formy dojazdu na Jarmark św. Dominika. Tegoroczną nowością jest linia “Plażowa”, dzięki której szybko dostaniemy się do plaży w Brzeźnie. Wszystko to w przystępnej cenie 15 zł z aktywną Kartą Mieszkańca.

Dwie linie autobusowe

Nowością jest linia „Plażowa” umożliwiająca przejazd autobusem z przystanku „Polsat Plus Arena Gdańsk” na przystanek „Plaża Brzeźno” i z powrotem. Linia będzie funkcjonowała od 1 lipca do 31 sierpnia. Przejazdy w ramach tej trasy będą się odbywały co 30 minut, od 9:15 do 20:15 siedem dni w tygodniu.

Tak jak w zeszłym roku, także w czasie Jarmarku św. Dominika zainteresowani będą mogli skorzystać z linii „Jarmarkowej”, która wyruszy w trasę już 21 lipca i będzie można z niej skorzystać do 13 sierpnia. Kurs obejmuje przystanki: „Polsat Plus Arena Gdańsk” – „Brama Żuławska” – „Polsat Plus Arena Gdańsk”. Kursy autobusu na tej trasie odbywają się co 30 minut.

Jak to działa?

Zasady funkcjonowania Park&Ride są proste:
 
 • Zostawiasz samochód na jednym z dużych parkingów przy Polsat Plus Arena Gdańsk (dostępne parkingi: P1, P3, P4 i P5);
 • Pobierasz bilet w jednym z parkometrów: opłata za cały dzień z Kartą Mieszkańca z aktywnym pakietem mieszkańca na 2023 r. i dodanym numerem rejestracyjnym pojazdu wynosi 15 zł (bez Karty 30 zł);
 • Od biletu parkingowego oderwij kupon, bilet parkingowy pozostaw w pojeździe w widocznym miejscu, a kupon zabierz ze sobą do wskazanego autobusu i okaż go kontrolerowi lub kierowcy;
 • Bilet parkingowy obowiązuje jako bilet przejazdowy umożliwiający korzystanie z przejazdów autobusem dla Ciebie oraz pasażerów podróżujących z Tobą;
 • W ramach jednego biletu możesz podróżować zarówno do Brzeźna, jak i do Bramy Żuławskiej – korzystasz z linii „Plażowej” oraz „Jarmarkowej”, płacąc za postój tylko raz.

Jak kupić tańszy bilet z Kartą Mieszkańca?

Aby zakupić bilet w cenie 15 zł należy wcześniej dodać do swojej Karty Mieszkańca pakiet mieszkańca 2023 oraz dodać numer tablicy rejestracyjnej samochodu, który zostawicie na parkingu.

Każda osoba pełnoletnia może dodać maksymalnie dwa numery rejestracyjne pojazdu. Można to zrobić po zalogowaniu się na swoje konto w aplikacji Jestem z Gdańska lub na www.jestemzgdanska.pl

W aplikacji Jestem z Gdańska:
 
 • zaktualizuj swoją aplikację, 
 • wejdź w zakładkę Identyfikatory, 
 • kliknij Dodaj nowy identyfikator
 • wpisz numer rejestracyjny pojazdu i kliknij dodaj

Na portalu www.jestemzgdanska.pl:
 
 • wejdź w zakładkę Karty i Pakiety,
 • w sekcji Identyfikatory kliknij Dodaj nowy identyfikator,
 • wpisz numer rejestracyjny pojazdu i kliknij dodaj

Gotowe! Teraz możesz pobrać bilet w jednym z parkometrów, a opłata wyniesie 15 zł. Od biletu parkingowego oderwij kupon, bilet parkingowy pozostaw w pojeździe w widocznym miejscu, a kupon zabierz ze sobą do wskazanego autobusu i okaż go kontrolerowi lub kierowcy.