Aktualności

Fascynująca Sesja Mam

2019-07-19
Wszystkie gdańszczanki oczekujące narodzin swojego potomka oraz mamy z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowej sesji fotograficznej „Fascynująca sesja mam”. Sesja jest bezpłatna i odbędzie się 8 września w godzinach od 10:00 do 14:00, przy molo w Brzeźnie.

Projekt „Fascynująca sesja mam” wpisuje się w obchody Światowego Dnia Świadomości FASD (dot. Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) w Gdańsku. Sesja fotograficzna dla przyszłych i obecnych mam będzie więc połączona z akcją informacyjno-edukacyjną m.in. na temat szkodliwości picia alkoholu w okresie ciąży, dla kobiety i jej dziecka. Organizatorzy opowiedzą też uczestniczkom, jak trudna jest rehabilitacja malucha cierpiącego na FAS (tj. Płodowy Zespół Alkoholowy). Zwieńczeniem akcji będzie przygotowanie kalendarza na 2020 rok ze zdjęciami z sesji.

Zgłoszenia: 
do dnia 7.08.2019 r., drogą mailową na adres fascynacjefundacja@gmail.com 
Warunkiem wzięcia udziału w sesji zdjęciowej jest obecność na spotkaniu informacyjnym w dniu 9 sierpnia o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji FASCYNACJE, ul. Miszewskiego 17/401, Gdańsk Wrzeszcz.

Fundacja na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE powstała z myślą o osobach dotkniętych FAS oraz FASD. Jej działalność dotyczy także rodzin chorych. Misją organizacji jest również promowanie zdrowej ciąży oraz rodzicielstwa wolnego od używek. Od 2014 roku Fundacja organizuje corocznie obchody Światowego Dnia Świadomości FASD w Gdańsku.