Aktualności

Przygodę czas zacząć! Letnia Szkoła Ratownictwa

2019-06-25
29 czerwca rozpoczynają się zajęcia w ramach Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. To świetna okazja, by dziecko dowiedziało się, jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą oraz udoskonaliło swoje umiejętności pływackie.

Dzięki zajęciom każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy ratownik. Uczestnicy wypróbują sprzęt ratowników, zapoznają się z ideą ratownictwa wodnego i zasadami bezpiecznej kąpieli.

Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę od 29 czerwca do 25 sierpnia na Kąpielisku Molo w Gdańsku Brzeźnie. Zajęcia są przeznaczone dla osób w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie i odbywają się cykliczne, ale można także wziąć w nich udział jednorazowo.

Lekcje będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów oraz trenerów pływania. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

Najważniejsze informacje:
Miejsce zajęć:  Kąpielisko Molo Brzeźno Gdańsk
Termin zajęć: każda sobota wakacji (od 29.06 do 25.08)
Godziny zajęć: 10:30-11:30 oraz 11:30-12:30
Zapisy TUTAJ (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Organizatorem Letniej Szkoły ratownictwa jest Gdańskie Ratownictwo Wodne, a partnerami Gdański Ośrodek Sportu i Kąpieliska Morskie w Gdańsku. Projekt dofinansowany jest w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Foto: Gdański Ośrodek Sportu