Aktualności

Świętowanie na Skwerze Świętopełka

2019-05-23
W ramach Święta Wolności i Solidarności poruszamy całe miasto. Na Skwer Świętopełka chcemy zaprosić wszystkie pokolenia i zachęcić do wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach, debatach i koncertach. Podczas spotkań będzie okazja do poćwiczenia jogi na trawie, posłuchania świetnej muzyki i obejrzenia dwóch wystaw.

Co na początek

Uroczyste rozpoczęcie obchodów na Skwerze Świętopełka odbędzie się 1 czerwca o godz. 12:00 i towarzyszyć mu będzie otwarcie wystawy “Demokracji Ilustrowanej” oraz wystawy “Rzecz o wolności”.

Spotkania, warsztaty, dyskusje

Spotkania, warsztaty i dyskusje potrwają do 4 czerwca. Nie zabraknie rozmów ze świadkami wydarzeń sprzed 30 lat czy przedstawicielami gdańskich dzielnic oraz maturzystami roku 1989.

Ciekawą propozycja jest międzypokoleniowa seja yogi, którą 2 czerwca poprowadzi Eli Wierkowska Yoga, właścicielka szkoły YOGA House Warsaw. W programie są również warsztaty plastyczne i kulinarne.

Dla fanów eko

Osobną część stanowią warsztaty oraz rozmowy poświęcone trendom ekologicznym. Uczestnicy warsztatów o ekokosmetykach nauczą się jak je tworzyć, dzieci zaś będą mogły umilić sobie czas podczas warsztatów plastycznych. Chcący poszerzyć swoją wiedzę, będą mogli wysłuchać wykładu “Jak być ekologicznym upstanderem?”. Omówione zostaną różne formy aktywizmu społecznego w kontekście problematyki proekologicznej, aktualnej sytuacji naszej planety i o perspektywach - lub wymaganiach - z jakimi będziemy się musieli zmierzyć.


Koncerty

Dla tych, którzy poszukują muzycznych wrażeń, przygotowano trzy koncerty oraz specjalną Potańcówkę Wolności. 1 czerwca w muzyczną podróż po fascynujących dźwiękach muzyki tanecznej/klubowej, zainspirowanych mistrzami takich gatunków jak: jazz, soul, dub czy jungle, zabierze nas zespół drewnofromlas. Jeżeli ktoś woli bardziej melodyjne piosenki, folkową gitarę i ciepły głos wokalisty, nie powinien 2 czerwca opuścić koncertu Reubena Palmera. Odkrywcom świeżych i nieoczywistych dźwięków umknąć nie może koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia - na niego zapraszamy 3 czerwca. Muzycy czerpią inspirację m.in. z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy.

Dodatkowe atrakcje

1 czerwca przez cały dzień będzie można skorzystać z animacji dla dzieci przygotowanych przez Merida - Bajeczne Animacje. Jeśli kochacie zdjęcia, najlepiej w formie wyjątkowej pamiątki, 2 czerwca nie zapomnijcie skorzystać z Fotobudki Selfie Shooter Trójmiasto.

Dla dzieci przewidziano, oprócz animacji, przedstawienie “Błażej w garderobie” Teatru Miniatura. Dzieci będą w nim brały aktywny udział.


Całość prezentuje się bardzo interesująco, a co za tym idzie każdy znajdzie coś dla siebie. Pełen program wydarzeń na Skwerze Świętopełka dostępny jest TUTAJ