Aktualności

Gdańsk od strony wody z Kartą Mieszkańca

Udostępnij 2019-04-30
Gdańska Karta Mieszkańca niedawno wzbogaciła się o unikatowy pakiet zniżek i bezpłatnych atrakcji, które związane są z wodą. Jeśli z nich skorzystamy, będziemy mieli doskonałą okazję, aby poznać nasze miasto z zupełnie innej, nowej perspektywy!

Wskocz na pokład tramwaju. Wodnego tramwaju.

Zapraszamy do skorzystania z tramwaju wodnego, który jest alternatywą dla komunikacji lądowej oraz atrakcją turystyczną w Gdańsku.

Każdy posiadacz Karty Mieszkańca może skorzystać z 1 bezpłatnego biletu w jedną stronę, na wybrany rejs tramwajem wodnym linią F5 lub F6. Zobacz TUTAJ, jak prosto i wygodnie zamówisz bezpłatny bilet.

A może kajak?

Dla tych, którym niestraszne jest nieco wysiłku, polecamy podziwianie Gdańska ze wspaniałej perspektywy - wprost z kajaka! Niepowtarzalne widoki i świetna przygoda gwarantowane.

Karta Mieszkańca oferuje zniżkę 25% na wycieczki kajakowe w Gdańsku, w ramach projektu „Gdańsk z Kajaka”. Wycieczki odbywają się od kwietnia do września. Szczegóły TUTAJ

Popłyń w rejs galarem!

Rejs odbywa się repliką historycznej łodzi typu Galar - łodzi, która była rozpowszechniona głównie w XVIII wieku i była typem polskiego statku rzecznego używanego do jednorazowego transportu towarów w dół rzeki (m.in. soli, wapna, cynku, mydła, zboża).

Fundacja Galar Gdański oferuje posiadaczom GKM 50% zniżkę na 70 minutowy rejs Galarem po Gdańsku. Korzystanie z usługi możliwe jest w miesiącach maj-październik 2019, z wyłączeniem sierpnia 2019. Szczegóły TUTAJ

Pięknym żaglowcem

Jeśli wolicie rejsy żaglowcami lub nie mieliście jeszcze możliwości skorzystania z tej formy przebywania na wodzie, warto nadrobić zaległości między 5 a 8 lipca podczas Baltic Sail Gdańsk. To niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej.

Z Kartą Mieszkańca otrzymasz rabat 30% na rejs wybranym żaglowcem. Zobacz TUTAJ, jak prosto i wygodnie zamówisz bilet ze zniżką.

Pływanie o własnych siłach

Na koniec coś dla tych, którzy lubią samodzielnie popływać. 

Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu oferują 1 bezpłatne wejście w roku na jeden z czterech basenów (Stogi, Orunia, Osowa lub Chełm) oraz 10% rabatu na karnet basenowy. Więcej TUTAJ


Pamiętajcie, aby śledzić naszą stronę, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły i oczywiście zapoznać się z najświeższymi informacjami i ofertami GKM.

Foto: Gdańsk z kajaka