Aktualności

Gdańska loteria PIT-owa po raz trzeci!

2019-03-07
Mieszkasz w Gdańsku? Płacisz podatki w gdańskiej skarbówce? Jeśli tak, to weź udział w wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Do wygrania fantastyczne nagrody: hybrydowy samochód osobowy w wersji premium, rowery miejskie i hulajnogi elektryczne.

Ubiegłoroczna, druga edycja loterii zachęcającej mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku sprawiła, że do miejskiej kasy wpłynęło ponad 11 mln zł! Oznacza to, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku podjęło 4 622 nowych podatników. To duży sukces, który motywuje do kontynuowania akcji i przekonywania nowych mieszkańców, żeby swój PIT złożyli właśnie w Gdańsku, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają. Dzięki tym podatkom miasto może m.in. budować nowe baseny, zwiększać liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach, polepszać infrastrukturę drogową. To przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.

Pula nagród

Hasło akcji „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” i jej charakterystyczna, granatowo-czerwona grafika, a także zasady udziału w loterii pozostają niezmienne. Na wygraną ma szansę każdy, bez względu na to jak długo zamieszkuje w Gdańsku, kto rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych. Przypominamy, że w zeznaniu podatkowym liczy się miejsca zamieszkania, a nie zameldowania.

W puli tegorocznej loterii znajduje się łącznie 26 nagród, które podkreślają, że Gdańsk nieustannie promuje ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. To Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym i typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną – hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium. Kolejną nagrodą jest rower miejski Kross, model TRANS 8.0, który ma zachęcić gdańszczan do użytkowania nowoczesnych dróg rowerowych. Ta nagroda jest też odniesieniem do aktywnej polityki rowerowej Gdańska, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych i jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj”. W tegorocznej loterii będzie można również wygrać jedną z 10 hulajnóg XIAOMI MIJIA 365 z elektrycznym napędem, która może być alternatywnym środkiem transportu do pracy czy na uczelnię.

Jak zgłosić swój udział w loterii?

Już od 1 marca będzie można zgłosić się do trzeciej gdańskiej loterii na stronie www.gdansk.pl/pit. Wystarczy wypełnić formularz. W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2018 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny. Formularz rejestracyjny będzie aktywny do 5 maja.

W loterii będą mogli wziąć udział obcokrajowcy, którzy żyją i pracują w Gdańsku. Dla nich przygotowano angielską wersję strony www.gdansk.pl/pit. Zgodnie z zasadami oni także mogą wziąć udział w loterii, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce. Każdy cudzoziemiec chcący wziąć udział w loterii będzie mógł teraz dowiedzieć się więcej o samej akcji, nagrodach i finalnie zarejestrować się w loterii.

Tu pomożemy Ci zarejestrować się w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu, przygotowano punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 10 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt ten będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.
 
Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2019 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie Organizatora loterii – www.gdansk.pl/pit