Aktualności

Zaplanuj ferie swojemu dziecku!

2019-01-10
Co prawda do rozpoczęcia ferii zimowych zostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz warto zatroszczyć się o odpowiednie zaplanowanie tego czasu swoim dzieciom. W Gdańsku można wybierać spośród wielu propozycji, a większość zajęć jest całkowicie bezpłatna.

Zapisz dziecko!

Ferie zimowe na Pomorzu rozpoczynają się 11 lutego, ale zapisy na zajęcia uruchomione zostaną już 14 stycznia. Przygotowana oferta jest bardzo bogata - zajęcia dla siebie znajdą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Na większość z nich trzeba się wcześniej zapisać, więc warto o tym pomyśleć już teraz.

Gdzie i na co wysłać dziecko

54 gdańskie szkoły zadbają o to, by zapewnić odpowiednią opiekę najmłodszym mieszkańcom Gdańska. Oferują one zajęcia sportowe (zajęcia rekreacyjne, profilaktyka), gry i zabawy (planszówki, gry konstrukcyjne), informatyczne, artystyczne, kulinarne, ekologiczne, czytelnicze, filmowe, z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy oraz językowo-historyczne. Szkoły są rozmieszczone w każdej dzielnicy Gdańska. Dzieci będą mogły spędzić w placówce 8-10 godzin. Same zajęcia są bezpłatne, opłaty mogą dotyczyć jedynie posiłków oraz biletów wstępu w przypadku wycieczek.

Jeśli ktoś lubi zajęcia o tematyce przyrodniczej, na pewno zainteresują go półkolonie “W pięć dni dookoła świata”, przygotowane przez Pałac Młodzieży. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie w dniach 14-16 stycznia od 8:00 do 19:00. Nie obowiązuje kolejność zgłoszeń, ponieważ uczestników zajęć wybierze komisja.

Opiekunowi szkół wraz ze swoimi podopiecznymi mogą skorzystać z zajęć dla grup zorganizowanych. Takie zajęcia będą prowadzone m.in. w Europejskim Centrum Solidarności czy Muzeum Gdańska. Kilkugodzinne zajęcia dla dzieci młodszych i starszych będą odbywać się również we wszystkich ośmiu oddziałach Gdańskiego Archipelagu Kultury, w 17 filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku (nie wymagają zapisów, można dołączyć w każdej chwili!), w Hevelianum i Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Gdańskim Ośrodku Sportu.

Na warsztaty dla rodziców z dziećmi w okresie ferii zaprosi Hevelianum i Muzeum Gdańska (oferta jest przeznaczona także dla osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie - wystarczy wcześniej uprzedzić pracowników Muzeum). Należy pamiętać, by wcześniej zapisać się na zajęcia.

Całą ofertę miejskich zajęć podczas ferii znajdziecie TUTAJ
Polecamy także zajrzeć do zakładki Wydarzenia, gdzie publikowane są aktualne atrakcje, z których będzie można skorzystać w Gdańsku podczas ferii.

Jest więc w czym wybierać, a tym samym żadne dziecko, które będzie spędzało ferie w Gdańsku, nie powinno się nudzić - nawet jeżeli nie spadnie choć odrobina białego puchu.