Aktualności

Siedzisz w domu? Pomóż innym!

Udostępnij 2020-03-18
Przedstawiamy szereg gdańskich inicjatyw społecznych, w ramach których możesz pomóc innym w codziennym życiu i zwalczaniu pandemii koronawirusa.

Szyjemy maseczki dla Trójmiasta
 
Szyjesz? Masz samochód? Chcesz działać? Dołącz do akcji szycia maseczek dla Trójmiasta, którą zorganizowały gdańskie fundacje. Każdy z nas może coś zrobić, wybierając jedną z trzech form pomocy: szycie, dowóz, materiały lub wsparcie finansowe. Szerzej o akcji piszemy TUTAJ

Ogłoszenia na klatki schodowe
 
Na pewno wielu z Was widziało plakaty umieszczane w klatkach schodowych z ofertą pomocy dla osób, którym jest to bardzo potrzebne. Jeśli chcielibyście podobną umieścić także w swojej klatce, ale głowicie się nad tekstem, poniżej znajdziecie przykładowe wzory, które można pobrać ze strony Gdańskie Dni Sąsiadów:

ogłoszenie o pomocy w zakupach – jpg | pdf
ogłoszenie o pomocy w każdej sprawie – jpg | pdf
ogłoszenie o pomocy w wyprowadzaniu psa – jpg | pdf

Pomoc sąsiedzka na Jasieniu

Koncepcja facebookowej grupy Jasień - Gdańsk pomaga - Wolontariusz w bloku jest bardzo prosta. Jeśli masz trochę czasu i wiesz, że w Twoim bloku ktoś starszy może potrzebować pomocy, zapukaj i zapytaj. A potem daj znać, że możesz pomóc innym.

Bądź Widzialną Ręką Trójmiasta

Inną trójmiejską, facebookową grupą pomocową jest Widzialna Ręka Trójmiasto. Celem grupy jest zrzeszenie i połączenie osób potrzebujących pomocy i gotowych ją zaoferować na terenie Trójmiasta. Można tu zgłosić swoje potrzeby albo zaoferować pomoc. 

Wspieraj działania Banku Żywności w Trójmieście

W dobie pandemii koronawirusa Bank Żywności w Trójmieście poza codziennymi zadaniami, zaopatruje w bezpłatne paczki żywnościowe także osoby objęte urzędową kwarantanną, seniorów i osoby chore. Jedzenia nie zabraknie, ale koszty transportu zaczynają sięgać rezerw organizacji. Działania Banku można wesprzeć TUTAJ