Aktualności

Schudnij zdrowo i skutecznie. Rusza rekrutacja do programów Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies

Udostępnij 2020-02-04
Rozpoczęły się nabory do dziesiątej edycji Ekstra FAN i siódmej edycji Ekstra FAN Ladies. Przed uczestnikami i uczestniczkami trzy miesiące intensywnej pracy pod okiem wykwalifikowanych trójmiejskich trenerów oraz ekspertów z zakresu żywienia i zdrowia. Celem projektu jest redukcja masy ciała oraz poprawa samopoczucia i wyników badań.

Ekstra FAN to bezpłatny projekt sportowo-zdrowotny organizowany przez Stadion Energa Gdańsk i Gdański Ośrodek Zdrowia. Inicjatywa dedykowana jest osobom w wieku 35-60 lat, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi minimum 29. To jednak nie jedyne kryterium – równie ważna jest chęć zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy. Uczestnicy podejmują wyzwanie polegające na dążeniu do redukcji masy ciała o 10 procent. Cały proces odbywa się pod okiem trójmiejskich trenerów oraz ekspertów z zakresu żywienia i zdrowia. Od razu po zakończeniu projektu u każdego uczestnika sprawdzona zostaje skala oraz efektywność zmian, natomiast ostatnie badania odbywają się aż rok później. Wszystko po to, aby móc wyciągnąć wnioski i pochwalić się sukcesami.

Do 20 lutego trwają nabory do okrągłej, dziesiątej edycji programu dla mężczyzn i siódmej dla kobiet. Treningi będą odbywały się na trójmiejskich obiektach sportowych regularnie, dwa razy w tygodniu, przez trzy miesiące.

W zeszłym roku do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 650 osób, a zakwalifikowało 120. Wyniki nie pozostawiają złudzeń: każdy uczestnik stracił średnio 6 kilogramów wagi i 7 cm w pasie. 

Partnerem wspierającym projekt jest ERGO ARENA oraz kluby sportowe: Lechia Gdańsk, Trefl Gdańsk, Trefl Sopot oraz Torus Wybrzeże Gdańsk.