Aktualności

Kolejne dwa zdroje z pitną wodą na gdańskim lotnisku

Udostępnij 2020-01-08
Gdańskie lotnisko zyskało nowe poidełka czyli źródła, z których można pić dobrą, gdańską wodę, bezpośrednio z kranu i za darmo. To wspólne przedsięwzięcie Portu Lotniczego Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Wodę pitną ze zdrojów na lotnisku można nabierać do własnych kubków, butelek i bidonów. Mogą to robić pasażerowie bezpośrednio przed odlotem, ale także przed odprawą bagażową i bezpieczeństwa. Woda jest też dostępna dla osób oczekujących i dla gości.

Jeden nowy zdrój umiejscowiony jest bowiem w ogólnodostępnej części terminalu pasażerskiego T2, niedaleko Przylotów oraz Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej. Drugi znajduje się w części zastrzeżonej lotniska, na wysokości gate nr 22, koło sklepu Relay i palarni. Pierwszy zdrój działa na lotnisku od września i znajduje się w strefie odlotów, za odprawą bezpieczeństwa, niedaleko placu zabaw dla dzieci, McDonald’s i Executive Lounge.

Po uruchomieniu nowych dwóch punktów na lotnisku, Gdańsk ma już 33 zdroje wodne w miejscach publicznych. Są one także przy Targu Rybnym, w Parku Świętopełka, na Placu Dominikańskim oraz w pasie nadmorskim.