Aktualności

Zajmujesz się bliskimi chorymi? Przyjdź na warsztaty, zadbaj o siebie

Udostępnij 2019-11-06
Osoby opiekujące się przewlekle chorymi członkami rodziny często nie mają nawet chwili wytchnienia, a swoje potrzeby zaspokajają jako ostatnie. To błąd, który prowadzi do zmęczenia i frustracji. Dla tych, którzy pragną coś zmienić, powstała specjalna grupa wsparcia.

Myślenie o sobie podczas wyczerpującej opieki nad przewlekle chorą bliską osobą to nie egoizm, a konieczność. Jeśli więc czujesz, że zajmowanie się bliską chorą osobą jest dla Ciebie emocjonalnie trudne, powoduje duże zmęczenie fizyczne i stres, weź udział w bezpłatnych warsztatach i grupie wsparcia organizowanych przez Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w ramach projektu “Droga do równowagi - grupa wsparcia dla opiekunów rodzinnych”.

Spotkania ruszają 19 listopada i potrwają do końca czerwca 2020 roku. Będą się odbywały w siedzibie Fundacji Hospicyjnej przy ul. Chodowieckiego 10 w Gdańsku, dwa razy w miesiącu (pierwszy i trzeci wtorek miesiąca), w godzinach od 16:00 do 18:00.

Podczas spotkań pod okiem psychologa będzie można podzielić się swoim doświadczeniem z innymi opiekunami. Wszyscy nauczą się jak radzić sobie ze stresem oraz jak w zdrowy sposób rozładowywać emocje. Uczestnicy za pomocą małych kroków opracują plan "zadbania o siebie": jak wyjść na krótki spacer, oglądnąć film, zjeść dobry obiad, nie myśleć wyłącznie o potrzebach chorego.

Zapisy dla opiekunów, którzy chcą wziąć udział w spotkaniach w hospicjum pod tel. 668 450 753 lub mailem: grupawsparcia@fundacjahospicyjna.pl