Aktualności

Program “Gdańsk - jeMY zdrowo!” kontynuowany

2019-08-28
W odpowiedzi na sygnalizowaną przez gdańskich rodziców potrzebę poprawy jakości żywienia oraz poprawę komunikowania o składzie posiłków, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia stworzył program mający na celu poprawę jakości żywienia dzieci i młodzieży na terenie gdańskich placówek oświatowych, zgodną z obowiązującymi przepisami prawnymi. W nowym roku szkolnym 2019/2020 program będzie kontynuowany.

Program "Gdańsk-jeMY zdrowo!" swoim zasięgiem obejmuje 140 placówek oświatowych. Skierowany jest do wszystkich gdańskich przedszkoli i szkół, w których odbywa się żywienie zbiorowe oraz do rodziców, którym zależy na tym, by ich dzieci odżywiały się prawidłowo.

W ramach programu dyrektorzy, intendentki, kucharki i kucharze oraz osoby pracujące jako pomoc kuchenna odbyli szkolenia edukacyjne i kulinarne. Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej JEMY ZDROWO rodzice zyskali dostęp do pełnej informacji o aktualnym menu posiłków szkolnych i przedszkolnych swoich dzieci. W każdej chwili mogą sprawdzić, co danego dnia jedzą ich pociechy.

Placówki, które przystąpią do programu i spełnią wyznaczone kryteria konkursowe otrzymają Certyfikat.

Aktualności i wszelkie informacje dotyczące programu “Gdańsk-jeMY zdrowo!” znajdziecie na stronie www.jemyzdrowo.edu.pl