Aktualności

Questy Visitgdansk

2019-07-26
Gdańsk to miasto, które skrywa wiele tajemnic. Z aplikacją Questy VisitGdansk możesz poznawać je, rozwiązując zagadki interaktywne w muzeach i obiektach kultury. Gry pozwolą Ci zobaczyć więcej i w jeszcze bardziej interesujący sposób.

Aby zagrać, pobierz aplikację Questy VisitGdansk. Gra toczy się w gdańskich muzeach i obiektach kultury - pamiętaj o podłączeniu słuchawek, aby nie przeszkadzać innym zwiedzającym. Nie dotykaj eksponatów. Nie śpiesz się! W aplikacji czas ukończenia gry nie jest ważny i nie wpływa na punktacje.

Jakie gry znajdziesz w aplikacji?

Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu

Zagadka, przed którą stajesz, nie jest zwykłą, błahą łamigłówką. To wyzwanie. Aby sobie z nim poradzić, trzeba będzie odkryć tajemnicę ukrytego w czasie II Wojny Światowej eksponatu - cennego francuskiego zegara. Pamietajcie, że z Kartą Mieszkańca jedno wejście w roku do Ratusza macie bezpłatnie!

https://visitgdansk.com/informacje/questy-visitgdansk


Gra plenerowa Śladami Plentego - Skarb Wyspy Sobieszewskiej


Wśród tajemnic miasta Gdańska znaleźć można tą o Bursztynowej Komnacie, która to według pewnych źródeł była ukryta właśnie w Gdańsku. Z aplikacją Questy VisitGdansk staniecie przed możliwością znalezienia skarbu ukrytego na Wyspie Sobieszewskiej!

https://visitgdansk.com/aktualnosci/gra-miejska-sladami-plentego-skarb-wyspy-sobieszewskiej


Craft Beer Trail - Trójmiejski Szlak Piwny!


Odwiedzaj najlepsze browary w Trójmieście i ciesz się smakiem pysznego piwa. Wraz z Janem Browarczykiem odkrywaj tajemnice historii piwa w Gdańsku, która przypomnijmy, sięga XII w. Odkrywając nowe miejsca, uzyskasz dostęp do nowych ciekawych historii i będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę próbując rozwiązać piwne zagadki.

https://visitgdansk.com/corobic/szlak-piwny-w-nowej-odslonie


Szlak Lwa Heweliona


Szlak turystyczny Gdańskiego Lwa Heweliona będzie wchodził w skład gier plenerowych występujących w aplikacji Questy VIsitgdansk. Użytkownik będzie mógł dzięki niej poznawać ciekawe historie opowidane przez małego lwa Heweliona. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

https://visitgdansk.com/corobic/szlak-lwa-heweliona