Aktualności

Kolejny wyjątkowy ogród powstał w Oliwie

2019-07-23
19 lipca swoje podwoje dla odwiedzających otworzył nowy ogród dydaktyczny. W oliwskim ZOO powstało wyjątkowe miejsce dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem bioróżnorodności naszego świata. Ogród Matyldy to projekt gdańskiej fundraiserki Anny Jędrzejewskiej, w którym rodziny, grupy szkolne i wszyscy zainteresowani będą mogli obserwować całoroczną wegetację roślin.

W ogrodzie znalazło się ponad dwadzieścia inspektów (skrzyń, w których rosną rośliny) wypełnionych różnymi warzywami i owocami. Wszystkie oznaczone są barwnymi tabliczkami, tak aby nawet najmłodsi mogli rozpoznać nasadzenia. Są tam między innymi pachnące zioła, a także warzywa: buraki, ziemniaki, kalarepa, pomidory, papryka i niespodzianka ogrodnicza - bakłażan. W całorocznych szklarniach można podziwiać wzrost pomidorów, a także tak egzotyczne rośliny, jak kawowce i krzewy herbaciane. 

Ogród to również mini sad z kilkoma drzewkami owocowymi i oczko wodne, na brzegach którego rośnie jadalny tatarak. Znajdzie się tam również miejsce dla żaby Heleny. Domki dla owadów, czy witający wszystkich Pan Awokado – to tylko kilka z szeregu atrakcji czekających na odwiedzających ogród.


Ogród Matyldy w gdańskim ZOO można odwiedzać codziennie, w godzinach 10:00-16:00, po zakupieniu biletu wstępu do ZOO.