Aktualności

blog

Spotkania ze zwierzętami i ich opiekunami w gdańskim ZOO

2019-08-16

O zwierzęcych charakterach i upodobaniach można słuchać bez końca. A najciekawsze opowieści pochodzą od osób, które ze swoimi podopiecznymi spędzają większość dnia i znają je na wylot. Dlatego, specjalnie dla naszych gości, gdańskie ZOO poszerza swój program edukacyjny o cotygodniowe spotkania ze zwierzętami i ich opiekunami.

Czytaj więcej
blog

13 Hewelion dołączył do szlaku

2019-08-16

10 sierpnia, podczas Jarmarku św. Dominika, na Placu Kobzdeja odsłonięto 13 figurkę gdańskiego Lwa Heweliona. Tym razem jest to lew-handlarz ufundowany przez Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO.

Czytaj więcej
blog

Ostatnie dni Jarmarku św. Dominika

2019-08-14

Przed nami ostatnie dni Jarmarku św. Dominika… Podpowiadamy więc co warto zobaczyć i gdzie być!

Czytaj więcej
blog

Rusza rekrutacja do kolejnych edycji Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies

2019-08-06

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń oraz pracy z trenerami, dietetykami i ekspertami z zakresu żywienia i zdrowia – tak w skrócie można opisać program EkstraFAN. Inicjatywa jest skierowana do osób z nadwagą i otyłością, które chciałyby zdrowo i efektywnie schudnąć oraz poprawić swój styl życia. Nabór do kolejnych edycji projektu ruszył 5 sierpnia. Udział w programie jest bezpłatny.

Czytaj więcej
blog

Do Teatru Wybrzeże tylko z Kartą Mieszkańca!

2019-08-01

Teatr Wybrzeże przygotował dla Was wakacyjną promocję. Wystarczy okazać Kartę Mieszkańca, by móc zakupić bilety na spektakle: "Broniewski", "DAMY I HUZARY albo Play Fredro" oraz familijną "Zaczarowaną Królewnę" w cenie 15 zł za sztukę! Oferta dostępna w kasach biletowych. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 4 bilety.

Czytaj więcej
blog

Questy Visitgdansk

2019-07-26

Gdańsk to miasto, które skrywa wiele tajemnic. Z aplikacją Questy VisitGdansk możesz poznawać je, rozwiązując zagadki interaktywne w muzeach i obiektach kultury. Gry pozwolą Ci zobaczyć więcej i w jeszcze bardziej interesujący sposób.

Czytaj więcej
blog

Zmiana zasad logowania do konta i aplikacji Karty Mieszkańca

2019-07-25

Zmieniliśmy zasady logowania do konta i aplikacji Karty Mieszkańca. Teraz cała procedura jest jeszcze łatwiejsza.

Czytaj więcej
blog

Kolejny wyjątkowy ogród powstał w Oliwie

2019-07-23

19 lipca swoje podwoje dla odwiedzających otworzył nowy ogród dydaktyczny. W oliwskim ZOO powstało wyjątkowe miejsce dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem bioróżnorodności naszego świata. Ogród Matyldy to projekt gdańskiej fundraiserki Anny Jędrzejewskiej, w którym rodziny, grupy szkolne i wszyscy zainteresowani będą mogli obserwować całoroczną wegetację roślin.

Czytaj więcej
blog

Fascynująca Sesja Mam

2019-07-19

Wszystkie gdańszczanki oczekujące narodzin swojego potomka oraz mamy z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowej sesji fotograficznej „Fascynująca sesja mam”. Sesja jest bezpłatna i odbędzie się 8 września w godzinach od 10:00 do 14:00, przy molo w Brzeźnie.

Czytaj więcej
blog

Letnie smaki w Gdańsku

2019-07-18

Latem preferujemy lżejsze smaki i ciekawe desery. Chętniej korzystamy z produktów sezonowych i a nasze porcje obiadowe nie są tak obfite jak zimą. Doskonale wiedzą o tym gdańscy restauratorzy, którzy podzielili się z nami swoimi przepisami na udany letni posiłek.

Czytaj więcej
blog

Jarmark św. Dominika już po raz 759!

2019-07-17

Około 750 stoisk, widowiska, koncerty, filmy, strefy relaksu, ufff… Długo jeszcze można wymieniać atrakcje, które czekają na gości już od 27 lipca w sercu Gdańska. To oczywisty znak, że niebawem rozpocznie się 759. już Jarmark św. Dominika.

Czytaj więcej
blog

5 sposobów na deszczowy dzień w Gdańsku

2019-07-16

Deszcz za oknem? To nic strasznego! W Gdańsku jak zawsze jest co robić. Tym bardziej, że z Kartą Mieszkańca czeka na Was wiele atrakcyjnych rabatów. Oto 5 propozycji, jak ciekawie spędzić deszczowy dzień w Gdańsku.

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne obiady dla Twojego dziecka

2019-07-15

Rozpoczęto przyjmowanie wniosków od rodziców, którzy ubiegają się o przyznanie bezpłatnych obiadów w szkołach dla swoich dzieci. Wniosek należy złożyć u pracownika socjalnego w Centrum Pracy Socjalnej MOPR, w dzielnicy zamieszkania.

Czytaj więcej
blog

Wypożycz książkę na plaży

2019-07-15

Czytanie jest ponadczasowe i można to robić wszędzie, a już zwłaszcza podczas wakacji. Żeby jeszcze bardziej ułatwić spędzanie czasu z książką w ręku, na gdańskich plażach czynne są specjalne sezonowe biblioteczki. Korzystanie z nich jest bezpłatne.

Czytaj więcej
blog

Gdzie na plażę z psem

2019-07-12

Wiele osób przed wyjściem na plażę zastanawia się, czy może tam zabrać swojego psa. Otóż tak! Są jednak pewne wyjątki.

Czytaj więcej
blog

Jak być piękną latem?

2019-07-10

Latem chętniej wychodzimy z domu i korzystamy z kąpieli słonecznych. Nie zawsze ma to dobroczynny wpływa na naszą cerę, zwłaszcza wtedy, kiedy przesadzimy z częstotliwością przebywania na słońcu. Pomóc nam mogą różne zabiegi, z których możemy skorzystać w wielu gdańskich gabinetach.

Czytaj więcej
blog

Świadczenia dla Twojego dziecka

2019-07-09

1 lipca Gdańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło przyjmowanie wniosków o świadczenie 500+, świadczenia rodzinne, świadczenie z funduszu alimentacyjnego i świadczenie „Dobry start”. Już wcześniej rozpoczęto przyjmowanie wniosków o Gdański Bon Żłobkowy.

Czytaj więcej
blog

Zadbaj o zdrowie - weź udział w programie Trzeci Wiek w Zdrowiu

2019-06-28

Trzeci Wiek w Zdrowiu to bezpłatny program promocji zdrowego stylu życia skierowany do osób będących na emeryturze. Udział w programie pozwoli jego uczestnikom na bycie silniejszym i sprawniejszym dzięki dopasowanej do możliwości i ograniczeń aktywności fizycznej. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca - zapisy trwają do wtorku 2 lipca.

Czytaj więcej
blog

Koncert Jan Garbarek Group taniej z Kartą Mieszkańca!

2019-06-26

Zanim w październiku dźwięki muzyki jazzowej rozniosą się po nadmorskim kurorcie, wybrzmi prolog festiwalu Sopot Jazz – koncert Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu. Już 29 czerwca 2019 o godz. 20.30 w Operze Leśnej w Sopocie wraz z zespołem zagra norweski saksofonista, światowej sławy muzyk, ojciec skandynawskiej sceny jazzowej. To pierwszy element programu Rainera Kerna – nowego kuratora Sopot Jazz.

Czytaj więcej
blog

Przygodę czas zacząć! Letnia Szkoła Ratownictwa

2019-06-25

30 czerwca rozpoczynają się zajęcia w ramach Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. To świetna okazja, by dziecko dowiedziało się, jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą oraz udoskonaliło swoje umiejętności pływackie.

Czytaj więcej