Aktualności

blog

Święto Wolności i Solidarności

2019-05-15

Obchody rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 1989 roku, trwać będą od 1 do 11 czerwca. Święto Wolności i Solidarności to radosne święto, do którego zaproszeni są wszyscy gdańszczanie. W tym czasie czeka nas wiele atrakcji: debaty, wykłady, wystawy, strefa organizacji pozarządowych, liczne koncerty oraz szeroka oferta zajęć dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej
blog

Europejska Noc Muzeów w Gdańsku

2019-05-14

Tej nocy żadne z miast nie zaśnie! Noc Muzeów w Gdańsku i Metropolii odbędzie się 18 maja 2019. Na tę okazję poza stałymi wystawami instytucje przygotują performance, pokazy wideo, rekonstrukcje historyczne i wiele innych atrakcji. Na większość wydarzeń wstęp jest bezpłatny lub za symboliczną złotówkę.

Czytaj więcej
blog

Na Koncerty Wolności z Kartą Mieszkańca

2019-05-13

Od 1 do 11 czerwca w ramach Święta Wolności i Solidarności czeka nas szereg wydarzeń upamiętniających 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, w tym wiele koncertów. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą dodać do swojej karty specjalny bezpłatny pakiet, który umożliwi szybsze i wygodniejsze wejście na koncerty.

Czytaj więcej
blog

Koncerty podczas Święta Wolności i Solidarności

2019-05-13

5 scen, 12 koncertów i ponad 150 muzyków - tak okazale będzie prezentowała się część muzyczna obchodów Święta Wolności i Solidarności. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Koncert Główny: 30 lat wolności, który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych 4 czerwca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą dodać do swojej karty specjalny bezpłatny pakiet, który umożliwi szybsze i wygodniejsze wejście na koncerty.

Czytaj więcej
blog

Bon żłobkowy w Gdańsku

2019-05-07

Gdańszczanie, którym nie uda się znaleźć miejsca w miejskim żłobku, mogą otrzymać do 500 zł dopłaty w ramach bonu żłobkowego na pobyt dziecka w niepublicznym żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Uchwałę w tej sprawie na początku kwietnia przyjęła Rada Miasta.

Czytaj więcej
blog

Gdańsk od strony wody z Kartą Mieszkańca

2019-04-30

Gdańska Karta Mieszkańca niedawno wzbogaciła się o unikatowy pakiet zniżek i bezpłatnych atrakcji, które związane są z wodą. Jeśli z nich skorzystamy, będziemy mieli doskonałą okazję, aby poznać nasze miasto z zupełnie innej, nowej perspektywy!

Czytaj więcej
blog

Już otwarte! Bezpłatne wejścia z Kartą Mieszkańca

2019-04-26

Już niedługo inaugurację sezonu rozpocznie wiele obiektów czynnych tylko w pewnych okresach roku. Wśród nich są m.in. Muzeum Nauki Gdańskiej i Wartownia nr 1 na Westerplatte, otwarte dla zwiedzających od soboty 27 kwietnia czy Twierdza Wisłoujście, która gości witać będzie od 1 maja. Wstęp do wszystkich trzech obiektów raz w roku z Kartą Mieszkańca jest bezpłatny.

Czytaj więcej
blog

To już 15 lat!

2019-04-25

W tym roku mija 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przez ten czas udało się wiele zrobić, więc tym bardziej warto przyłączyć się do radosnego świętowania. W Gdańsku program obchodów jest bardzo bogaty.

Czytaj więcej
blog

Majówka w Gdańsku

2019-04-25

Koniec kwietnia to tradycyjnie czas przygotowań do wielkiej majówki. W tym roku słowo „wielkiej” wcale nie jest na wyrost. Rzadko bowiem dwa dni – 1 i 3 maja wypadają tak korzystnie, czyli w środę i piątek. Dodatkowo, Wielkanoc dzieli od majówki niecały tydzień. Mamy kilka propozycji jak spędzić ten czas.

Czytaj więcej
blog

Szlak Lwa Heweliona

2019-04-15

Gdańskie wędrówki z lwem Hewelionem to zabawa nie tylko dla najmłodszych! Małego wesołego lwa z torbą pełną ciekawych miejskich opowieści znaleźć można w różnych punktach Gdańska.

Czytaj więcej
blog

11 najpiękniejszych gdańskich fontann

2019-04-08

Kto z nas nie lubi wsłuchiwać się w ich szum… Cieszą dzieci i dorosłych, chłodzą odpoczywających i ozdabiają Gdańsk. Przedstawiamy 11 najbardziej znanych gdańskich fontann.

Czytaj więcej
blog

Gdańsk alternatywny

2019-04-05

Jesteś z Gdańska? Odwiedziłeś już wszystkie muzea i najpopularniejsze punkty miasta? A może po prostu masz ochotę na coś innego: miejsca, które doceniają nieliczni? Alternatywny Gdańsk to kilka miejsc wybranych właśnie dla Ciebie! Odkryj na nowo Gdańsk i zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania.

Czytaj więcej
blog

Zjedz obiad z seniorem i przełam samotność

2019-03-25

Nie od dziś wiadomo, że wspólne spożywanie posiłku zbliża ludzi i pozwala nawiązywać głębsze relacje. Ten efekt chcą wykorzystać organizatorzy programu “Zjedz obiad z seniorem”. Właśnie trwa nabór wolontariuszy i restauracji, które chciałyby się przyłączyć do projektu.

Czytaj więcej
blog

Dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych - bezpłatne wejścia z Kartą Mieszkańca

2019-03-25

Wiele spośród obiektów, które można zwiedzić z Gdańską Kartą Mieszkańca, jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poniżej przedstawiamy listę takich placówek wraz z opisem form przystosowania obiektu.

Czytaj więcej
blog

Budżet Obywatelski 2020 w Gdańsku

2019-03-22

20 marca ruszył nabór projektów do budżetu obywatelskiego 2020. Do 16 kwietnia mieszkańcy Gdańska mogą składać swoje propozycje. W środę 20 marca, na sfinansowanym z budżetu obywatelskiego boisku przy SP 58 w Gdańsku odbyła się konferencja inaugurująca tegoroczną edycję programu.

Czytaj więcej
blog

Zostań rodziną wspierającą!

2019-03-21

Pomagasz mniej zaradnym rodzicom w pełnieniu ich obowiązków? Chcesz zacząć pomagać? Możesz zyskać status rodziny wspierającej, dzięki któremu otrzymasz m.in. zwrot kosztów poniesionych podczas opieki nad dzieckiem.

Czytaj więcej
blog

Rower Mevo a Gdańska Karta Mieszkańca

2019-03-19

Od 26 marca 2019 r. mieszkańcy Gdańska będą mogli korzystać z Roweru Metropolitalnego MEVO. System Roweru Metropolitalnego MEVO działać będzie na obszarze 14 gmin. Tworzy go 660 stacji rowerowych i 4080 rowerów. Wszystkie rowery są wspomagane elektrycznie.

Czytaj więcej
blog

Najsłynniejsze pomniki w Gdańsku

2019-03-13

Przypominają o historii miasta, wzbogacają krajobraz miejski, upamiętniają ważne osobistości i wydarzenia… Mowa oczywiście o pomnikach, których w Gdańsku nie brakuje. Oto 7 najsłynniejszych pomników w Grodzie Neptuna.

Czytaj więcej
blog

Szlaki rowerowe w Gdańsku

2019-03-12

Entuzjastów wycieczek rowerowych nigdy w Gdańsku nie brakowało. Obserwujemy to zwłaszcza wiosną i latem, kiedy ścieżki rowerowe i leśne zapełniają się miłośnikami pojazdów na dwóch kółkach. Oto 7 najpopularniejszych szlaków rowerowych w Gdańsku i jego okolicach.

Czytaj więcej
blog

Wybory do Rad Dzielnic

2019-03-11

Już niedługo, bo 24 marca, będziemy mieli możliwość wyboru swoich radnych dzielnicowych. Wybory odbędą się w 113 obwodowych komisjach wyborczych, w 34 dzielnicach Gdańska.

Czytaj więcej