Aktualności

blog

Wnioski o 300 plus tylko do końca listopada

2019-11-20

Od lipca w ramach programu „Dobry start” (tzw. 300 plus) wypłacono gdańskim rodzinom ponad 14 mln złotych. Z pieniędzy na wyprawkę szkolną skorzystało prawie 34 tysiące rodzin, które otrzymały wsparcie na niemal 47 tysięcy dzieci. Rodziny, które chcą złożyć wnioski, mogą nadal to zrobić. Ale muszą się spieszyć, bo czasu coraz mniej – wnioski będą przyjmowane tylko do 30 listopada.

Czytaj więcej
blog

Lampki, choinki, wigilie i…. Mikołaje!

2019-11-19

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji, jak co roku, miasto Gdańsk przygotowało masę atrakcji, w tym spotkania wigilijne, choinki w kilku dzielnicach oraz imponujące iluminacje.

Czytaj więcej
blog

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

2019-11-19

Prawdziwa, świąteczna magia zawita do Gdańska już 23 listopada. Wówczas bowiem rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa aż do 1 stycznia. Główna część Jarmarku znajduje się tradycyjnie na Targu Węglowym. Na wszystkich czekają liczne atrakcje - oczywiście nie zabraknie także nowości.

Czytaj więcej
blog

Autobus SOS pomaga potrzebującym

2019-11-12

Dokładnie w Dzień Niepodległości, tj. 11 listopada, na ulice Gdańska wyruszył specjalny autobus, który udziela pomocy medycznej oraz zapewnia ciepłe pożywienie najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Można wesprzeć jego działanie przynosząc ciepłą odzież.

Czytaj więcej
blog

Pomóż jeżom przetrwać zimę

2019-11-07

Jesień i zima to trudny czas dla tych małych, sympatycznych ssaków. Możesz im pomóc, tworząc komfortową „strefę dla jeża”.

Czytaj więcej
blog

Świętuj rocznicę odzyskania niepodległości!

2019-11-07

W najbliższych dniach będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. To dobry czas by być razem, spotkać się i wziąć udział w wielu wydarzeniach, których w Gdańsku jak zwykle nie zabraknie.

Czytaj więcej
blog

XVII Parada Niepodległości

2019-11-06

Siedemnasta Parada Niepodległości przejdzie ulicami Gdańska 11 listopada, świętując w ten sposób 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W ten radosny sposób będziemy mogli wspólnie zaakcentować wszystko to, co nas łączy.

Czytaj więcej
blog

Zajmujesz się bliskimi chorymi? Przyjdź na warsztaty, zadbaj o siebie

2019-11-06

Osoby opiekujące się przewlekle chorymi członkami rodziny często nie mają nawet chwili wytchnienia, a swoje potrzeby zaspokajają jako ostatnie. To błąd, który prowadzi do zmęczenia i frustracji. Dla tych, którzy pragną coś zmienić, powstała specjalna grupa wsparcia.

Czytaj więcej
blog

Uczą zasad bezpiecznej kąpieli

2019-11-04

Od września w szkołach trwa kolejna edycja projektu ,,Profilaktyka bezpiecznej kąpieli”. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży, których głównym celem jest zapoznanie uczestników z zasadami bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Czytaj więcej
blog

Spełnij marzenie dziecka

2019-10-28

Możesz spełnić marzenia dziecka, które tego bardzo potrzebuje!

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne naprawy dla gdańskich seniorek i seniorów

2019-10-23

Cieknący kran czy wymiana żarówki może sprawdzić kłopot starszej, schorowanej osobie. By pomóc najstarszym mieszkańcom naszego miasta Gdańska Spółdzielnia Socjalna na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku rozpoczęła udzielanie bezpłatnych drobnych napraw w ramach projektu „Złota rączka dla seniora”. Pomoc może uzyskać osoba, która ukończyła 75 rok życia.

Czytaj więcej
blog

Zgoda buduje. Gdańsk z nagrodą Księżnej Asturii!

2019-10-21

Miasto Gdańsk zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Księżnej Asturii za rok 2019 w kategorii „Zgoda”. „Przeszłość i teraźniejszość w Gdańsku to wrażliwość na solidarność, obronę wolności oraz praw człowieka, a także ochronę pokoju” – napisało w uzasadnieniu jury konkursu.

Czytaj więcej
blog

Gdańskie Ogrody Motylowe

2019-10-21

Dziesięć gdańskich szkół bierze udział w niezwykłym projekcie tworzenia miejskich ogrodów motylowych. Ogrody swoimi kolorami i zapachami mają przyciągać motyle oraz inne pożyteczne owady. Ostatnio do projektu dołączyła Szkoła Podstawowa nr 76.

Czytaj więcej
blog

Odkryto zabytkowe zdobienia w Ratuszu Głównego Miasta

2019-10-18

Ciekawe znalezisko w Ratuszu Głównego Miasta! Podczas prowadzonych prac konserwatorskich odkryto nieznane XVII-wieczne polichromie. Zdobią one zabytkową kratę znajdującą się w Ratuszu Głównego Miasta. Odwiedzający mogą je już podziwiać.

Czytaj więcej
blog

Nowi mieszkańcy gdańskiego ZOO

2019-10-17

W gdańskim ZOO mamy nowych mieszkańców! Do pozostałych zwierząt tym razem dołączyli samiec żyrafy Rothschilda, malutka zebra Chapmana oraz walabie bennetta.

Czytaj więcej
blog

Jesień w Teatrze Wybrzeże z Kartą Mieszkańca

2019-10-15

Teatr Wybrzeże przygotował dla Was jesienną promocję. Wystarczy okazać Kartę Mieszkańca, by móc zakupić bilety na spektakl “BELLA FIGURA” w cenie 35 zł za sztukę! Oferta dostępna w kasach biletowych. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 4 bilety.

Czytaj więcej
blog

Daj się zapuzzlować!

2019-10-11

Uwielbiasz spędzać czas układając niezliczoną ilość kawałków puzzli? A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wszystkie wyglądają tak samo? Zapuzzlowani postanowili to zmienić i stworzyli piękne crowdfundingowe puzzle. W specjalnej cenie możesz je kupić tylko z Kartą Mieszkańca!

Czytaj więcej
blog

Gdańska Karta Mieszkańca wyróżniona!

2019-10-11

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się w piątek, 4 października, w Centrum św. Jana w Gdańsku. Główna nagroda w kategorii Innowacja w turystyce 2018 przypadła nam, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, za Systemy Kart Gdańska, w tym za system Gdańskiej Karty Mieszkańca!

Czytaj więcej
blog

Zobacz zdjęcia Gdańska w fotoplastikonie

2019-10-10

Do 4 listopada na wyspie Ołowiance w specjalnym fotoplastikonie można oglądać unikatowe zdjęcia Gdańska ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Archiwum Państwowego w Gdańsku. Na co dzień zdjęcia nie są dostępne w internecie, więc tym bardziej warto zaplanować sobie wizytę w tym niezwykłym miejscu.

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

2019-10-09

Jeśli masz 65 lat i więcej oraz mieszkasz w Gdańsku, możesz zaszczepić się bezpłatnie przeciwko grypie. Program skierowany jest zwłaszcza do osób o obniżonej odporności lub chorujących przewlekle. Właśnie ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia.

Czytaj więcej