Aktualności

blog

Budżet Obywatelski 2020 w Gdańsku

2019-03-22

20 marca ruszył nabór projektów do budżetu obywatelskiego 2020. Do 16 kwietnia mieszkańcy Gdańska mogą składać swoje propozycje. W środę 20 marca, na sfinansowanym z budżetu obywatelskiego boisku przy SP 58 w Gdańsku odbyła się konferencja inaugurująca tegoroczną edycję programu.

Czytaj więcej
blog

Zostań rodziną wspierającą!

2019-03-21

Pomagasz mniej zaradnym rodzicom w pełnieniu ich obowiązków? Chcesz zacząć pomagać? Możesz zyskać status rodziny wspierającej, dzięki któremu otrzymasz m.in. zwrot kosztów poniesionych podczas opieki nad dzieckiem.

Czytaj więcej
blog

Rower Mevo a Gdańska Karta Mieszkańca

2019-03-19

Od 26 marca 2019 r. mieszkańcy Gdańska będą mogli korzystać z Roweru Metropolitalnego MEVO. System Roweru Metropolitalnego MEVO działać będzie na obszarze 14 gmin. Tworzy go 660 stacji rowerowych i 4080 rowerów. Wszystkie rowery są wspomagane elektrycznie.

Czytaj więcej
blog

Najsłynniejsze pomniki w Gdańsku

2019-03-13

Przypominają o historii miasta, wzbogacają krajobraz miejski, upamiętniają ważne osobistości i wydarzenia… Mowa oczywiście o pomnikach, których w Gdańsku nie brakuje. Oto 7 najsłynniejszych pomników w Grodzie Neptuna.

Czytaj więcej
blog

Szlaki rowerowe w Gdańsku

2019-03-12

Entuzjastów wycieczek rowerowych nigdy w Gdańsku nie brakowało. Obserwujemy to zwłaszcza wiosną i latem, kiedy ścieżki rowerowe i leśne zapełniają się miłośnikami pojazdów na dwóch kółkach. Oto 7 najpopularniejszych szlaków rowerowych w Gdańsku i jego okolicach.

Czytaj więcej
blog

Wybory do Rad Dzielnic

2019-03-11

Już niedługo, bo 24 marca, będziemy mieli możliwość wyboru swoich radnych dzielnicowych. Wybory odbędą się w 113 obwodowych komisjach wyborczych, w 34 dzielnicach Gdańska.

Czytaj więcej
blog

Gdańska loteria PIT-owa po raz trzeci!

2019-03-07

Mieszkasz w Gdańsku? Płacisz podatki w gdańskiej skarbówce? Jeśli tak, to weź udział w wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Do wygrania fantastyczne nagrody: hybrydowy samochód osobowy w wersji premium, rowery miejskie i hulajnogi elektryczne.

Czytaj więcej
blog

Roczne wejście do ZOO z Kartą Mieszkańca

2019-03-07

Za oknem coraz jaśniej i cieplej, więc chętniej wychodzimy z domu. W takich warunkach podziwianie zwierząt mieszkających w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym jest jeszcze przyjemniejsze. Miłośnikom zoo proponujemy Pakiet Gdańskiego Lwa, dzięki któremu mogą korzystać z nielimitowanego wejścia do obiektu.

Czytaj więcej
blog

Gdzie na spacer, czyli najpiękniejsze parki w Gdańsku

2019-03-04

Za oknem coraz cieplej, więc chętniej wybieramy się na spacery. Gdańsk jest nie tylko pełen zabytków, ale także i parków, gdzie można odpocząć wśród natury i spędzić miło czas. Najpiękniejsze parki w mieście warto odwiedzić o każdej porze roku.

Czytaj więcej
blog

Gdańska Karta Mieszkańca – praca dla seniorek i seniorów

2019-03-01

Gdański Urząd Pracy startuje z nowym projektem dla seniorów. Ma im on pomóc w znalezieniu zatrudnienia na pół etatu. Gdańszczanie biorący udział w programie Praca dla Seniorek i Seniorów otrzymają sprawdzone oferty od pracodawców, a także Gdańską Kartę Mieszkańca, dzięki której będą mogli korzystać z licznych atrakcji i ciekawych promocji.

Czytaj więcej
blog

Zabytki – duma Gdańska!

2019-02-27

Niezmiennie od setek lat imponują, przykuwają wzrok, budzą ciekawość i świadczą o wyjątkowości ponad 1000-letniego Gdańska. Oto 5, naszym zdaniem, najważniejszych zabytków centrum Grodu Neptuna, które powinien znać każdy gdańszczanin i każda gdańszczanka.

Czytaj więcej
blog

Ostatnie dni ferii w Gdańsku

2019-02-22

Przed nami ostatni weekend ferii, warto więc wykorzystać go jak najlepiej. W Gdańsku możemy wybierać spośród bogatej oferty przygotowanej specjalnie na tegoroczny zimowy wypoczynek. Są jeszcze wolne miejsca.

Czytaj więcej
blog

Sklep społeczny dla potrzebujących

2019-02-19

W Gdańsku w Nowym Porcie powstał specjalny sklep społeczny, w którym osoby potrzebujące mogą otrzymać darmową żywność. Sklep jest prowadzony przez Bank Żywności w Trójmieście.

Czytaj więcej
blog

Czas się poślizgać!

2019-02-06

Wielkimi krokami zbliżają się ferie. To najlepszy czas, aby założyć łyżwy i skorzystać z miejskich (i nie tylko) lodowisk. Na szczęście, jeśli chodzi o takie obiekty, to w Gdańsku jest w czym wybierać.

Czytaj więcej
blog

Limity biletowe na mecze Lechii Gdańsk w rundzie wiosennej

2019-01-30

Rozpoczęcie rundy wiosennej polskiej Ekstraklasy już niedługo, a tym samym swoje zmagania w lidze wznowi Lechia Gdańsk. Najbliższy mecz na Stadionie Energa Gdańsk już w sobotę 9 lutego z Pogonią Szczecin. Biało-Zieloni są liderem po zakończeniu rundy jesiennej.

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne obiady w szkołach i przedszkolach w Gdańsku

2019-01-29

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie rodzice dzieci uczęszczających do gdańskich szkół i przedszkoli mogą składać wnioski o bezpłatne dożywianie dziecka w okresie od stycznia do czerwca 2019.

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne lub tańsze usługi opiekuńcze dla gdańszczan

2019-01-29

Nowa uchwała Rady Miasta Gdańska wprowadza tańsze opłaty za usługi opiekuńcze w Gdańsku. Wszystkie osoby, które ukończyły 95. rok życia i korzystają z usług świadczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, są z nich całkowicie zwolnione.

Czytaj więcej
blog

Plan uroczystości pogrzebowych

2019-01-16

Pogrzeb Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia o godz. 12:00. Urna z prochami Prezydenta zostanie złożona w Bazylice Mariackiej.

Czytaj więcej
blog

Ważna informacja ws meczów Trefla Gdańsk 16 i 20.01

2019-01-16
W związku z ogłoszoną w Gdańsku żałobą dzisiejszy mecz Trefla Gdańsk z Greenyard Maaseik odbędzie się bez udziału publiczności, a niedzielny z PGE Skrą Bełchatów zostanie przełożony na inny termin.

Informujemy wszystkie osoby, które zamówiły bezpłatny bilet w ramach Karty Mieszkańca, że ich uprawnienie do odbioru jednego bezpłatnego biletu w sezonie 2018/2019 zostanie przywrócone.
blog

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci prezydenta Pawła Adamowicza

2019-01-15

Dziś o godz. 10:00 wystawiona zostanie księga kondolencyjna dedykowana pamięci zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Czytaj więcej