Aktualności

blog

Iluminacje w Parku Oliwskim do 2 lutego

2020-01-22

Jeśli jeszcze nie widziałeś świątecznych iluminacji w Parku Oliwskim, spiesz się, bowiem dekoracje można podziwiać tylko do 2 lutego. A jest na co popatrzeć!

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne warsztaty asertywności i samoobrony WenDo

2020-01-22

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty asertywności i samoobrony WenDo, organizowane przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Służą one m.in. profilaktyce i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Czytaj więcej
blog

Seniorzy mają „swój” urząd pracy

2020-01-20

Mimo osiągnięcia wieku emerytalnego wielu dojrzałych mieszkańców Gdańska nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej. Zwłaszcza że w kontynuowaniu zatrudnienia już od półtora roku wspiera ich Centrum Pracy Seniorek i Seniorów. Punkt zbiera dedykowane im oferty zatrudnienia, pomaga zdobyć nowe, przydatne na rynku pracy kwalifikacje, a także wspiera w podejmowaniu aktywności w wymiarze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

Czytaj więcej
blog

Jakie imię najpopularniejsze w Gdańsku w 2019?

2020-01-14

O 427 więcej dzieci urodziło się w Gdańsku w 2019 roku w stosunku do roku poprzedniego. Nastąpiły też zmiany w najchętniej nadawanych imionach.

Czytaj więcej
blog

Kolejne dwa zdroje z pitną wodą na gdańskim lotnisku

2020-01-08

Gdańskie lotnisko zyskało nowe poidełka czyli źródła, z których można pić dobrą, gdańską wodę, bezpośrednio z kranu i za darmo. To wspólne przedsięwzięcie Portu Lotniczego Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Czytaj więcej
blog

Aktywuj się w ratownictwie – edycja wiosenna

2020-01-08

„Aktywuj się w ratownictwie wodnym” to cykl zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Uczestnicy mają możliwość poprawienia techniki pływania, a także zapoznania się z podstawowymi elementami pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego.

Czytaj więcej
blog

Korzystasz z Karty Mieszkańca? Zbieraj punkty bursztynowe i odbierz bilet na wyjątkowy rejs!

2019-12-20

W roku 2020 za każde skorzystanie z Karty Mieszkańca będziesz otrzymywał punkty bursztynowe. Punkty będą naliczały się automatycznie przy każdorazowym skorzystaniu z bezpłatnego wejścia, z rabatu, ale także wtedy, gdy ktoś ponownie odwiedzi dane miejsce i zapłaci pełną cenę biletu. 

Czytaj więcej
blog

Nowe zasady weryfikacji uprawnień do Karty Mieszkańca

2019-12-20

Od 1 stycznia 2020 roku zmieniają się dokumenty uprawniające do otrzymania Gdańskiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło cieszyć się przywilejami z niej wynikającymi.

Czytaj więcej
blog

Nowy rok, nowe możliwości, nowe zasady Karty Mieszkańca

2019-12-20

Z początkiem 2020 roku w Karcie zmienia się wiele. Niezmiennie jednak będziesz miał do wykorzystania 25 bezpłatnych wejść do obiektów kultury i sportu oraz setki rabatów u naszych partnerów. Co więcej, korzystając z Karty Mieszkańca, będziesz miał szansę wygrać bilet na rejs Gdańskimi Oldtimerami. Przed nami projekty dedykowane rodzinom, młodzieży oraz seniorom. A to wszystko tylko za 1 zł!

Czytaj więcej
blog

Pomoc w segregacji odpadów - Aplikacja Czyste Miasto

2019-12-20

Aplikacja Czyste Miasto to proste w obsłudze narzędzie, które pomóc ma w codziennych wyborach w zakresie segregacji - podpowiada nam do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad, informuje o objazdowych zbiórkach "gabarytów" oraz odpadów niebezpiecznych.

Czytaj więcej
blog

Trzeci Wiek w Zdrowiu rusza w styczniu i lutym!

2019-12-19

Wraz z początkiem nowego roku rozpocznie się kolejna edycja bezpłatnego programu Trzeci Wiek w Zdrowiu. Program pozwala seniorom nabyć wiedzę o procesie starzenia, prawidłowym odżywianiu, przyjmowaniu leków i nawiązywaniu relacji społecznych.

Czytaj więcej
blog

Świątecznym tramwajem po Gdańsku

2019-12-18

Kto myślał, że na ulicach Gdańska nie zobaczy już bogato o oświetlonego, świątecznego tramwaju, na pewno ucieszy się z faktu, że popularna N-ka rozpocznie kursowanie w czwartek 19 grudnia i będzie jeździć po gdańskich torach prawie codziennie po zmroku w okresie przedświątecznym i tuż po nim.

Czytaj więcej
blog

Rekordowy rok gdańskiego lotniska

2019-12-18

Choć było bardzo blisko, to nie udało się w zeszłym roku, ale co się odwlecze… Gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy właśnie obsłużył pasażera nr 5 000 000 w roku 2019! To nowy rekord, a jednocześnie potwierdzenie, że gdańskie lotnisko jest 2. najpopularniejszym portem regionalnym w Polsce.

Czytaj więcej
blog

Sylwester po Gdańsku!

2019-12-16

Wprawdzie do Sylwestra pozostało jeszcze trochę czasu, ale plany, jak spędzimy ten najbardziej wyjątkowy wieczór w roku, można a nawet należy robić już teraz. Gdańsk ma dla wszystkich bardzo bogatą ofertę zabaw na świeżym powietrzu, a także tradycyjny konkurs.

Czytaj więcej
blog

Świąteczne imprezy w gdańskich dzielnicach

2019-12-13

W grudniu w gdańskich dzielnicach wiele się dzieje, dlatego zebraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Czytaj więcej
blog

Zimowa Szkoła Ratownictwa

2019-12-11

To cykl zajęć przeznaczonych dla młodzieży szkolnej w wieku od 6 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Odbywają się co roku podczas ferii zimowych, na czterech pływalniach miejskich w Gdańsku.

Czytaj więcej
blog

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy na podium!

2019-12-11

Udało się! Dzięki ponad 30 tysiącom głosów, Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy znalazł się na podium konkursu organizowanego przez portal Best European Destinations, na najpiękniejszy Jarmark Świąteczny w Europie. Gdańsk zajął 3. miejsce i wyprzedził takie miasta jak m.in. Bruksela, Praga, Lipsk czy Bazylea.

Czytaj więcej
blog

Bądź GOTowy do pomocy!

2019-12-09

Gdańska Organizacja Turystyczna, wzorem ubiegłych lat, włącza się do pomocy potrzebującym, w ramach akcji „GOTowi do Pomocy”. Tym razem będziemy wspierać Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdańsku. Każdy może nam pomóc!

Czytaj więcej
blog

Zbieraj punkty z Kartą Mieszkańca i wygrywaj!

2019-12-06

Lubisz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody? Podczas robienia świątecznych zakupów za skorzystanie z rabatów z pakietu świątecznego Karty Mieszkańca otrzymasz punkty. Osoby, które zbiorą ich najwięcej, dostaną od nas bożonarodzeniowe nagrody.

Czytaj więcej
blog

Skosztuj świątecznych przysmaków taniej z Kartą Mieszkańca!

2019-12-05

Podczas trwającego Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego można spróbować wielu niesamowitych potraw z najdalszych zakątków Polski i świata. Do 24 grudnia część z nich kupicie taniej tylko z Kartą Mieszkańca!

Czytaj więcej