Aktualności

blog

Miasto dziękuje za udział w wyborach

2020-07-07

Frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich wyniosła w Gdańsku aż 71,5%. To jeden z najlepszych wyników wśród dużych miast w Polsce. W podziękowaniu, ale też, żeby zachęcić do udziału w drugiej turze (niedziela, 12 lipca), Miasto Gdańsk przygotowało szereg atrakcji.

Czytaj więcej
blog

Od 1 lipca Muzeum Gdańska czynne 7 dni w tygodniu

2020-06-30

Muzeum Gdańska od 1 lipca wydłuża czas otwarcia oddziałów – czynne będą siedem dni w tygodniu do godziny 18:00. Wyjątkiem jest poniedziałek, który jest dniem wolnego wstępu w niektórych oddziałach i będą one czynne do godz. 13:00. Nadal w każdym z obiektów obowiązują limity osób mogących przebywać przy kasach i na salach wystawowych.

Czytaj więcej
blog

Gdańsk bada zmiany w kulturze w czasie pandemii koronawirusa

2020-06-26

Forma i przebieg wydarzeń kulturalnych w Gdańsku w ciągu ostatnich trzech miesięcy znacząco się zmieniły. Wraz z ograniczeniem działalności instytucji kultury w siedzibach, rozpoczęły one nowe cykle i formaty internetowe. Obserwatorium Kultury działające przy Instytucie Kultury Miejskiej rozpoczyna dwa badania: na temat kultury w Gdańsku po „odmrożeniu” działalności instytucji kultury, które skierowane jest do organizatorów wydarzeń oraz na temat kultury online podczas pandemii, w którym pyta publiczność o doświadczenia związane z tą formą uczestnictwa w kulturze.

Czytaj więcej
blog

Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia Oddział Etnografii

2020-06-23

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku został ponownie otwarty dla widzów 23 czerwca 2020 roku. Dotychczas Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchomiło Oddziału Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) w Gdańsku – Oliwie (od 23 maja 2020 roku) i Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (od 2 czerwca 2020 roku), Oddział Zielona Brama i Gdańską Galerię Fotografii (od 6 czerwca 2020 roku).

Czytaj więcej
blog

Pływalnie GOS wznowiły funkcjonowanie

2020-06-22

Cztery miejskie pływalnie: Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, zarządzane przez Gdański Ośrodek Sportu, wznowią swoją działalność od dnia 19 czerwca. Obiekty będą dostępne dla użytkowników codziennie, w godzinach 9:00 – 20:00 i będą funkcjonować w systemie aquapark, tzn. z możliwością wejścia o dowolnej porze na 60 minut z opcją przedłużenia pobytu za dopłatą. Tak będzie można z nich korzystać do końca wakacji tj. do 31 sierpnia.

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne wejścia do zoo ponownie dostępne!

2020-06-18

Od 18 czerwca 2020 r. do gdańskiego zoo mogą wejść bezpłatnie posiadacze aktywnych: Gdańskiej Karty Mieszkańca, Pakietu Gdańskiego Lwa oraz biletów rocznych! Konieczne jest jednak pobranie wejściówki ze strony internetowej ZOO, bowiem z powodu pandemii nadal obowiązują limity wejść.

Czytaj więcej
blog

#CZASNAGDAŃSK - zostań turystą we własnym mieście z Kartą Mieszkańca!

2020-06-18

Coś się kończy, coś się zaczyna. Nie można oprzeć się wrażeniu, że dla znanych i lubianych gdańskich atrakcji nadszedł czas na "nowe rozdanie". Najbardziej popularne, najciekawsze, ikoniczne gdańskie obiekty, do których użytkownicy Gdańskiej Karty Mieszkańca mają raz w roku bezpłatne wejście, czekają. To jest #CzasNaGdańsk. A zatem.... Karty na stół!

Czytaj więcej
blog

Działa kino samochodowe na parkingu przy ERGO ARENIE

2020-06-17

Na parkingu przy ERGO ARENIE działa kino samochodowe na 150 aut. Na wielkim ekranie o przekątnej 12 metrów obejrzymy między innymi "Hejtera", "Dżentelmenów" i "Parasite", czyli filmy obecne w kinach przed epidemią.

Czytaj więcej
blog

Budżet Obywatelski 2021

2020-06-17

Ruszyła ósma edycja Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Nowością jest możliwość zgłoszenia projektu w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu w naszym mieście mogą pojawić się nowe nasadzenia, kameralne skwery czy ogrody deszczowe.

Czytaj więcej
blog

Bilety okresowe ZTM w Twojej Karcie Mieszkańca

2020-06-16

Od 16 czerwca bilety okresowe ZTM możesz doładowywać do swojej Karty Mieszkańca ze zdjęciem. Aby to zrobić, powinieneś wymienić swoją Kartę Mieszkańca na jej wersję ze zdjęciem.

Czytaj więcej
blog

Weź udział w Programie Kierunek Zdrowie

2020-06-16

Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia zaprasza wszystkie dzieci urodzone w roku 2013 wraz z rodzicami do wzięcia udziału w bezpłatnym miejskim programie zdrowego stylu życia „Kierunek Zdrowie”.

Czytaj więcej
blog

Rodzinne spacery z Plentym

2020-06-15

Interaktywna gra z fabułą osnutą wokół tajemniczego skarbu Wyspy Sobieszewskiej z Ludwikiem Plentym to propozycja VisitGdańsk i Miasta Gdańska na rodzinną wędrówkę po tej dzielnicy. Na osoby, które zdobędą najwięcej punktów w grywalizacji za pomocą aplikacji, czekają atrakcyjne nagrody związane ze 125-leciem Wyspy Sobieszewskiej.

Czytaj więcej
blog

Nie przegap szansy, żeby załadować swój czytnik

2020-06-15

Od 10 czerwca przez 10 dni kupisz e-booki gdańskiego Wydawnictwa Marpress w doskonałej cenie!

Czytaj więcej
blog

Już dziś wymień swoją Kartę Mieszkańca

2020-06-09

Od 16 czerwca do swojej Karty Mieszkańca będziesz mógł dograć płatny imienny bilet okresowy ZTM. Aby to zrobić, powinieneś wymienić swoją plastikową wersję Karty Mieszkańca na kartę spersonalizowaną ze zdjęciem. Przyjmowanie wniosków o wymianę i personalizację Karty Mieszkańca rozpocznie się 8 czerwca i będzie możliwe w nowym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy alei Grunwaldzkiej 148.

Czytaj więcej
blog

Jeden bilet na autobusy, tramwaje i kolej z Gdańską Kartą Mieszkańca ze zdjęciem

2020-06-09

Od 8 czerwca będzie możliwe składanie wniosków o Kartę Mieszkańca ze zdjęciem, która pozwoli na zakup i dogranie do niej imiennych biletów okresowych na komunikację miejską. Tym samym Karta Mieszkańca zyska dodatkowo funkcjonalność Karty Miejskiej.

Czytaj więcej
blog

Nowe Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca - Grunwaldzka 148

2020-06-09

8 czerwca zostało otwarte nowe Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca, a tym samym wznowiliśmy bieżącą obsługę mieszkańców, w tym przyjmowanie wniosków papierowych i odbiór Kart Mieszkańca.

Czytaj więcej
blog

Wyjątkowa wystawa potrzebuje Twojego głosu!

2020-06-08

Z przyjemnością informujemy, że wystawa czasowa Muzeum II Wojny Światowej "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej" znalazła się w finale 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. O ostatecznych wynikach zdecydują internauci uczestniczący w głosowaniu, które potrwa do końca czerwca.

Czytaj więcej
blog

Oddział Zielona Brama / Gdańska Galeria Fotografii MNG znów otwarty

2020-06-08

Oddział Zielona Brama i Gdańska Galeria Fotografii został ponownie otwarty dla zwiedzających od 6 czerwca 2020 roku.

Czytaj więcej
blog

Kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych

2020-06-03

Gdański Archipelag Kultury cały czas dba o zdrowie oraz świeżość kulturalną mieszkańców organizując różnorodne zajęcia online. Tym razem postanowiono wyjść nieco na zewnątrz, organizując kino samochodowe, wszystko oczywiście zgodne z normami bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
blog

Pobierz swój e-przewodnik po Gdańsku

2020-06-02

Na portalu www.visitgdansk.com pojawił się dział materiałów online, w którym można znaleźć i bezpłatnie pobrać lub wydrukować przewodniki, broszury i mapy. To jedno z tych „zawsze przydatnych” rozwiązań, zwłaszcza teraz wobec pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej